Drugi Akt w Valorant – nowy tryb FFA Deathmatch

Najnowsza aktualizacja umożliwi graczom przetestowanie swoich umiejętności w dynamicznym trybie FFA Deathmatch oraz dodaje do klasycznych trybów nową agentkę Killjoy, której umiejętności bazują na gadżetach.

Riot Games wchodzi ze swoją darmową strzelanką sieciową w kolejną fazę. W grze oficjalnie rozpoczyna się Drugi Akt, a wraz z nim wprowadzony zostaje oczekiwany przez graczy tryb FFA Deathmatch i nowa agentka – Killjoy, wykorzystująca w walce zabójcze technologie i roboty.

W nowym trybie rywalizować może ze sobą maksymalnie 10 graczy, bez specjalnych umiejętności, Spike’a oraz z nielimitowaną gotówką. Pozwala to na dowolną zmianę broni po każdym, trwającym 3 sekundy odrodzeniu. Zapewnia ono także chwilową, 8-sekundową nietykalność (pod warunkiem, że gracz nie wykona żadnego ruchu) oraz pełne zdrowie i pancerz. Dodatkowo, każda likwidacja umożliwia skorzystanie z pozostawionej przez przeciwnika apteczki.

Jednym z najważniejszych elementów nowego trybu jest odświeżająca się co 5 sekund minimapa, z zaznaczeniem położenia przeciwników. Dzięki temu rozgrywka staje się jeszcze bardziej dynamiczna a gracze muszą być czujni przez cały czas trwania pojedynku. Oczywiście, w nowym trybie nie zabraknie też serii zabójstw (tzw. streaków), za które gracze otrzymają specjalne sztandary.

Zwycięzcą każdej potyczki w FFA Deathmatch zostanie gracz, który pierwszy zaliczy 30 fragów lub osiągnie najlepszy wynik w trwającym maksymalnie 6 minut meczu. Gracze mogą też w każdej chwili opuścić serwer, ale wówczas nie otrzymają XP za grę.

Kim jest Killjoy?

Nowa agentka, miłośniczka robotów oraz nowych technologii, której umiejętności bazują na czterech gadżetach. Pierwszy z nich to Bot Alarmowy, który poluje na wrogów przebywających w pobliżu. Gdy robot-zabójca dopadnie swój cel, przeciwnik wylatuje w powietrze. Bot alarmowy nie tylko zadaje obrażenia, ale też tymczasowo sprawia, że rażone cele mogą doznać podwójnych obrażeń ze wszystkich źródeł. Drugi to Działko, które po wyposażeniu ostrzeliwuje wrogów w promieniu 180 stopni. Mając działko, Killjoy może samodzielnie bronić wybranego obszaru, podczas gdy inni osłaniają miejsca poza zasięgiem wzroku agentki.

Pozostają jeszcze dwie umiejętności. Po wyrzuceniu granatu Killjoy aktywuje nanorój, czyli niszczycielską chmarę nanobotów mogących doprowadzić wroga do czarnej rozpaczy. By się bronić nowa agentka może też uruchomić blokadę, która sparaliżuje wszystkich wrogów w swoim zasięgu na mniej więcej 8 sekund.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane