Dysk zewnętrzny SONY, czyli nie obawiaj się upadku

MobilityNewsAutor:

Firma Sony wprowadza do oferty swoich dysków twardych nowy produkt klasy premium: odporny na wstrząsy i uderzenia model o pojemności 1 TB, który umożliwia bezpieczne zapisywanie i przenoszenie danych w trudnych warunkach pracy.

mks8no3ocziilkqabrl6

Nowy zewnętrzny dysk twardy firmy Sony jest zamknięty w powlekanej gumą obudowie zapewniającej ochronę przed pryskającą wodą (IPX2) i pyłem (IP5X). Jak przystało na sprzęt przeznaczony do pracy w ekstremalnych warunkach, urządzenie ma bez szwanku wytrzymać upadek z wysokości do 1,2 metra.

S

Zastosowane w urządzeniu rozwiązania programowe i zabezpieczające mają gwarantować szybkość i niezawodność przenoszenia danych w dowolnym miejscu. Nowe oprogramowanie „Backup Manager 2.0” daje różnorodne możliwości tworzenia kopii zapasowych i zwiększa niezawodność dzięki funkcji hybrydowej kopii zapasowej. Przy podłączonym napędzie automatycznie wykonywane są pełne kopie zapasowe, nie trzeba zatem troszczyć się o zarchiwizowanie najnowszego projektu. Jeśli napęd nie jest podłączony, zgodność programu z serwisami chmurowymi, takimi jak Dropbox czy Google Drive, pozwala tymczasowo przechować pliki w chmurze, a następnie automatycznie przenieść je na ponownie podłączony dysk.

q7j4yceqb1laylnyf4zb

Wśród innych cech oprogramowania warto wspomnieć o zabezpieczającym dane narzędziu Password Protection Manager oraz systemie Data Transfer Accelerator, który w połączeniu z łączem USB 3.0 przyspiesza transmisję informacji na dysk. Wydajny interfejs USB 3.0 pozwala przesłać 500 MB danych w 7 sekund.

Nowy zewnętrzny dysk twardy HD-SP1, dostępny w kolorze szafirowym, trafi do sprzedaży w październiku 2015 r.

Źródło: SONY

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

ZeWatch 3 od MyKronoz

Opublikowane przez - 15 września 2015 0
Najważniejszym z usprawnień jakie zastosowano w nowej wersji smartwatch’a MyKronoz jest zastosowanie dotykowego ekranu, który ułatwi jego obsługę. Dzięki temu…