Dzień Babci i Dziadka a odpowiedni upominek

MobilityNewsAutor:

Styczeń to miesiąc, kiedy wiele osób realizuje postanowienia noworoczne, ale w tej gonitwie należy pamiętać, że ważne dla nas osoby mają wtedy swoje święta. W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. W te dni wnuki odwiedzają swoich dziadków, by okazać im wdzięczność za trud, naukę, opiekę oraz czas, który im poświęcają. Najmłodsi najczęściej przygotowują laurki, a starsi składają życzenia i wręczają prezenty.

W Ameryce Północnej dzieci specjalnie przygotowują piosenkę dla swoich dziadków oraz wręczają im niezapominajki jako znak przywiązania i wdzięczności. W Polsce ten zwyczaj jest widoczny w przedszkolach, szkołach – dzieci biorą udział w przedstawieniach, na które zapraszają babcię i dziadka. Wspólne celebrowanie tego dnia jest wyjątkowe zarówno dla wnuków jak i dziadków. To czas pełen miłości, radości i troski.
Co podarować Babci i Dziadkowi w dniu ich święta?

Jednak by czas ten był jeszcze bardziej niezwykły dla starszych osób – młodsze pokolenie szuka odpowiednich upominków. Nic dziwnego, w końcu to zazwyczaj dziadkowie sprawiają wnukom prezenty, dlatego wiele z nich traktuje ten dzień bardzo poważnie, by móc odwdzięczyć się podarowując upominek.

Najmłodsi najczęściej sięgają po porady swoich rodziców, a starsi sami starają się znaleźć odpowiedni prezent. Jako, że najważniejsze jest dla nas zdrowie dziadków, często obdarowywani są voucherami na zabiegi czy konkretne badania. Urządzenia wspomagające odporność równie często są wybierane. Wręczając tego typu prezenty w łatwy sposób możemy wyrazić, że troszczymy się o nich.

W starczym wieku wiele czasu pochłania telewizja czy telefon, zapewniający komunikację z bliskimi. Dobrym więc pomysłem będzie podarowanie telefonu odpowiednio dostosowanego dla seniora. Zapewne dużo radości sprawiłby dziadkom telewizor – do oglądania ulubionych programów czy seriali.

Telefony komórkowe dla osób starszych wydają się być strzałem w dziesiątkę. Dotykowe smartfony często sprawiają trudności w obsłudze. Warto zadbać o prostotę urządzenia, by seniorom użytkowanie nie kojarzyło się z utrapieniem. Idealnym rozwiązaniem będzie telefon oferujący przede wszystkim duże przyciski oraz ekran zapewniający dobrą widoczność. Na rynku jest niestety mały wybór klasycznych telefonów, przeważają smartfony coraz nowszej generacji.

Jednak istnieją marki, które nie zapominają o starszych użytkownikach swoich produktów. Jedną z takich firm jest Blaupunkt. W swojej ofercie posiada telefon senior BS02 – specjalnie przygotowany dla starszego pokolenia. Tradycyjny model zapewnia wszystkie potrzebne funkcje, a jednocześnie prostą obsługę.

Telefon wyposażony jest w przycisk SOS, na wypadek kryzysowych sytuacji. Jego przyciśnięcie zapewni wysyłkę powiadomienia tekstowego do pięciu określonych wcześniej osób. Stabilność i klasyczny wygląd odpowiadają potrzebom użytkowników o tradycyjnych przyzwyczajeniach. Wybierając taki produkt sprawimy wiele radości babci i dziadkowi.
Niezależnie od ceny i przeznaczenia podarku, największym prezentem jaki można podarować drugiej osobie jest obecność.

O firmie Blaupunkt:

Nazwa marki Blaupunkt nawiązuje do niemieckiej niezawodnej jakości, europejskiego stylu oraz znakomitego stosunku jakości do ceny – również w przypadku telefonów komórkowych. Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.

There are 1 comments

  1. Avatar

    Podarowałam telefon dziadkowi już 2 miesiące temu. Działa bez zarzutów, posiada wszystkie podstawowe funkcje. Tradycyjny wygląd bardzo spodobał się dziadkowi

    Reply

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Xiaomi Mi Mix otrzyma Cortanę

Opublikowane przez - 24 listopada 2016 0
Cortana znana jest użytkownikom systemu Windows 10, konsoli Xbox One oraz fanom serii Halo. Już niebawem posiadacze smartfona Xioami Mi…

ZTE Blade V8 Pro oficjalnie

Opublikowane przez - 5 stycznia 2017 0
ZTE podczas odbywających się właśnie targów CES zaprezentowało Blade V8 Pro – pierwszy smartfon z serii Blade, który dostępny będzie…

Poznajcie Oukitel U16 Max

Opublikowane przez - 13 lutego 2017 0
Oukitel ogłosił, że pracuje obecnie nad nowym urządzeniem Oukitel U16 Max – pierwszym smartfonem w portfolio producenta z 6-calowym ekranem.…