E3 2018: Dying Light 2 zaprezentowane! Legendarny scenarzysta wspiera polskie studio!

Rodzime studio Techland, dość niespodziewanie, zaprezentowało podczas konferencji Microsoftu kontynuację Dying Light. Przy pracach nad grą czuwa również legendarny scenarzysta i projektant gier – Chris Avellone.

Dying Light 2, jak zapowiadają twórcy będzie pod każdym względem grą większą, lepszą i ładniejszą od pierwowzoru. Produkcja powstaje na nowym, autorskim silniku – C-Engine, który został stworzony specjalnie z myślą od zaawansowanych produkcjach z dużymi otwartymi światami.

Po raz kolejny będziemy przemierzać zrujnowane miasto opanowane przez zombie. Twórcy zapowiadają, że zarówno poruszanie się po mieście w stylu parkour, jak również walka zostały znacząco przebudowane i usprawnione względem pierwowzoru. Co ważne, nasze decyzje będą miały znacznie większy wpływ na otaczający nas świat, a efekt naszych wyborów będzie bezpośrednio odzwierciedlany w grze.

Dying Light 2 zapowiada się znakomicie, a jeśli macie jakiekolwiek obawy to dodam tylko, że przy pracach nad grą czuwa również Chris Avellone, który na swoim konice ma takie produkcje jak: Fallout 2, Planescape: Torment, Icewind Dale czy Neverwinter Nights 2.

Kiedy nastąpi premiera Dying Light 2? Tego niestety nie wiemy.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane