Ebooki i audiobooki na jednym czytniku

Od nowego roku fani nowoczesnego czytania mogą połączyć przyjemność lektury ebooków ze słuchaniem audiobooków ze Storytel. To jedna z nowych funkcji najnowszego czytnika polskiej firmy inkBOOK Europe – modelu inkBOOK Calypso Plus.

Jedną z kluczowych nowości, jakie niesie ze sobą inkBOOK Calypso Plus, jest możliwość wyboru takiej formy książki, jaką lubimy. Oprócz czytania ebooków, użytkownicy mogą także słuchać swoich ulubionych opowieści. Chętni mogą korzystać z serwisu Storytel. Użytkownicy lubiący korzystać z aplikacji Empik Go również będą mogli słuchać książek – co umożliwia im wersja aplikacji na tablet.

Kolejną nowością zastosowaną w modelu inkBOOK Calypso Plus jest system operacyjny oparty o Android 8.1, który w czytnikach e-booków pozwala łatwiej i wygodniej użytkować aplikacje.

inkBOOK Calypso Plus przeznaczony jest dla tych użytkowników, którzy kochają mieć całą bibliotekę przy sobie. Dostęp do wszystkich popularnych aplikacji znajdziemy w katalogu inkBOOK Apps. To punkt szybkiego dostępu do zasobów ebooków z różnych księgarni internetowych i najpopularniejszych e-wypożyczalni. Znajdują się tam wszystkie rekomendowane przez producenta aplikacje – w tym też te najbardziej popularne i lubiane przez użytkowników – jak Legimi, Empik Go, Publio, Woblink, Ebookpoint, Kindle czy Tolino.

Na komfort lektury, której nie zapewni żaden tablet czy smartfon, w głównej mierze wpływa zastosowanie ekranu typu E Ink. Nie tylko nie męczy wzroku, ale dodatkowo pozwala czytać w każdych warunkach dzięki płynnie regulowanemu podświetleniu. Ekran jest dotykowy – choć jeśli ktoś woli, może przekładać strony korzystając z przycisków.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to w modelu inkBOOK Calypso Plus zastosowano procesor ARM Cortex-A35, 1024 MB pamięci RAM, moduł Bluetooth (co pozwala na podłączenie do urządzenia bezprzewodowych słuchawek lub głośnika – co umożliwia słuchanie audiobooków). Nowością jest też funkcja USB OTG.

E-czytnik ma 16 GB pamięci, co pozwala pomieścić tysiące książek i jest dostępny w 5 kolorach – czarnym, czerwonym, niebieskim, szarym i różowym. Z dodatkowych akcesoriów, dedykowanych e-czytnikowi Calypso Plus, jest etui inkBOOK Yoga dostępne w ośmiu kolorach (czarny, niebieski – blue jeans, błękitny, czerwony, miętowy, butelkowa zieleń, amarantowy, złoty).

Cena urządzenia w sklepach: 529 zł.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane