Ekologiczne opakowania produktów Konftel

146 0

opakowanie_Konftel

Jednym z ważniejszych wyzwań przed jakimi stają globalni producenci jest przemyślana strategia w zakresie projektowania opakowań, tak aby minimalizować negatywny wpływ na środowisko i maksymalnie ułatwić gospodarowanie odpadami. Dlatego szwedzka marka Konftel, dostawca urządzeń konferencyjnych, wprowadza nowe, mniejsze i wykonane z biodegradowalnych materiałów opakowania dla całego portfolio produktów.

– W trosce o naturalne środowisko, które jest naszym wspólnym dobrem, postanowiliśmy powrócić do idei prostych, tekturowych opakowań, które z łatwością poddają się procesowi recyklingu. Zastosowaliśmy także mniejszy format opakowań, tak aby większa ich ilość mieściła się na palecie, co z kolei upraszcza proces logistyki i magazynowania – wyjaśnia Stefan Eriksson, marketing manager firmy Konftel.

Konftel opakowanie

Opakowania mogą być mniejsze, ponieważ firma zrezygnowała z dołączania do zestawu drukowanych dokumentacji, oczywiście za wyjątkiem deklaracji bezpieczeństwa. Wszelkie informacje, które do tej pory znajdowały się w pudełku w formie drukowanych książeczek można znaleźć na stronie internetowej www.konftel.pl.

Kolejną zmianą wynikającą z troski o środowisko jest decyzja o dołączaniu do zestawu uniwersalnej wtyczki telefonicznej zamiast całej gamy wtyczek właściwych dla różnych krajów. Wyłącznym dystrybutorem produktów Konftel w Polsce jest firma KONTEL.

źródło: Kontel

Konftel opakowanie 1

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *