Electronics Arts wykupiło Respawn Entertainment!

Dość niespodziewanie Electronic Arts ogłosiło dzisiaj, że w skład ich struktur wejdzie niezależne do tej pory studio Respawn Entertainment – autorzy serii Titanfall.

Respawn

Respawn Entertainment choć na swoim koncie mają “tylko” gry  z serii Titanfall to warto wspomnieć, że w skład studia wchodzą weterani branży, którzy pracowali między innymi przy serii Call of Duty. Szacuje się, że całkowity koszt operacji związany z przejęciem Respawn wyniósł około 455 milionów dolarów.

Co ciekawe przy okazji transakcji dowiedzieliśmy się czym zajmować się będzie studio po dołączeniu do “Elektroników”. Respawn Entertainemt wciąż będzie pracować na kolejną odsłoną serii Titanfall, do tego na ich barki spadnie przygotowanie nowej gry akcji w świecie Star Wars oraz produkcji VR.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Qualcomm znowu ma problemy

Opublikowane przez - 28 grudnia 2016 0
Qualcomm to jeden z największych producentów podzespołów do urządzeń mobilnych na świecie, ostatnio stał się też liderem wśród najczęściej pozywanych…