Epidemia? Może przyszedł czas na czytanie?

Kina, teatry i placówki oświatowe są pozamykane – rozwój technologii sprawił jednak, że dostęp do najróżniejszych dzieł kultury (filmów, słuchowisk i literatury) jest obecnie łatwiejszy niż kiedykolwiek. Możliwości jest przecież znacznie więcej – dlatego zamiast panikować, warto poświęcić swoją energię na odnalezienie spokoju i zajęcie się wszystkim tym, na co brakowało nam czasu w ostatnich miesiącach.

Wydaje się, że teraz nastał idealny moment do nadrabiania zaległości czytelniczych, które nagromadziliśmy w ostatnim czasie. Naszą pierwszą propozycją jest zatem pójście za głosem Fundacji Powszechnego Czytania i przyłączenie się do projektu #TerazCzasNaCzytanie. Pomogą w tym cyfrowe księgarnie oraz biblioteki.

Ze względu na wyjątkową sytuację Empik udostępnił wszystkim nieodpłatnie usługę Empik Premium na 60 dni. Pozwala każdemu skorzystać z ponad 11 tysięcy e-booków, słuchowisk czy podcastów w aplikacji Empik Go. Księgarnia Legimi „uwolniła” 20 pozycji dla dzieci i młodzieży, z których część można odsłuchać.

Najwygodniejszym sposobem na korzystanie ze wszystkich tych zasobów będzie nowoczesny czytnik e-booków. Idealną okazją do zaopatrzenia się w takie urządzenie będzie skorzystanie z oferty polskiego producenta czytników inkBOOK, który właśnie obniżył cenę swojego flagowego modelu inkBOOK Prime HD o 100 zł. Wystarczy wejść na stronę www.inkbook.pl i w koszyku wpisać kod prime449.

Wspomniany Prime HD jest wielkość tabliczki czekolady i posiada bezpieczny dla oczu ekran wykonany w technologii papieru elektronicznego (E Ink). Jest też wyposażony w doświetlenie ekranu (kierowane na tekst a nie – jak w przypadku smartfonów – na oczy czytającego) i otworzy każdy format e-booka, dzięki czemu możemy być pewni, że będziemy mogli przeczytać każdą książkę, jaką sobie zaplanujemy w najbliższym czasie.

W ostatnim czasie do mody powróciły kolorowanki, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Te drugie są dużo bardziej szczegółowe i wymagają wypełnienia kolorem wielu małych elementów. Sprzyjają skupieniu i oderwaniu myśli od codziennych spraw. Wystarczy kilka kolorowych pisaków lub kredek, a jeśli z jakichś powodów nie możesz lub nie chcesz zamówić kolorowanki w internecie możesz wydrukować jedną z tych dostępnych online. To doskonały sposób na odstresowanie się i relaks.

W podobny sposób rozluźniają nas puzzle, które możemy układać także w towarzystwie. Dzieci będą zachwycone, gdy włączymy je do zabawy, szczególnie, że ta „domowa rozrywka” naturalnie stymuluje mózg i pozwala trenować pamięć oraz umiejętność logicznego myślenia. Wpływa też na kreatywność i zdolność kojarzenia, a także ćwiczy koncentrację i cierpliwość.

Na koniec przypominamy o planszówkach, które stanowią doskonałą alternatywę dla telewizji i komputerów. Pozwalają ciekawie spędzać czas rozwijając wyobraźnię i integrując uczestników gry. Godne polecenia są nie tylko stare dobre planszówki, które większość z nas ma w domu, jak Monopoly czy Chińczyk, ale również stosunkowo nowe wydania – Dixit, Tajniacy czy – jakże na czasie – Pandemia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Cyfryzacja w służbie zdrowia

Opublikowane przez - 19 września 2019 0
E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów, które Ministerstwo Cyfryzacji…