Ericsson rozszerza usługę Wi-Fi calling

140 0

 

WiFi

 

Ericsson  ogłosił rozszerzenie istniejącej usługi Wi-Fi calling o dodanie nowej funkcji – Wi-Fi calling dostępne na urządzenia działające jedynie w sieci Wi-Fi. Usługa umożliwia operatorom rozszerzenie zasięgu usług głosowych dostępnych do tej pory jedynie na smartfononach o kolejne miliony urządzeń działających jedynie w technologii Wi-Fi, takich jak tablety czy komputery osobiste, tworząc nową jakość dla klientów na całym świecie i nowe możliwości biznesowe dla operatorów.

Dzięki nowej funkcji, użytkownicy mogą za pomocą urządzeń mających jedynie dostęp do Wi-Fi wykonywać połączenia głosowe w obrębie jakiejkolwiek sieci Wi-Fi. Urządzenia osobiste użytkowników mogą znajdować się w różnych punktach dostępowych Wi-Fi w każdym miejscu na świecie, a ich smartfony mogą mieć dostęp do sieci komórkowej lub Wi-Fi. Można wówczas wybrać dowolnie urządzenie z którego chce się rozmawiać.

Rozmowy mogą więc być prowadzone w miejscach o słabym zasięgu sieci komórkowej, np. w budynkach mieszkalnych. Dodatkowo, użytkownicy nie są już zmuszeni polegać na komunikatorach internetowych dostepnych z poziomu aplikacji. Wi-Fi calling na wiele urządzeń jest zintegrowane z urządzeniami, co oznacza, że użytkownicy mogą korzystać z łatwej w obsłudze i intuicyjnej usługi.

Oferta Ericsson obejmuje wsparcie produktu w usługach Evolved Packet Core (EPC), IP Multimedia Subsystem (IMS), User Data Management (UDM) i OSS/BSS oraz usługach integracji systemów. Ta funkcjonalność jest kompleksowo weryfikowana i testowana pod względem marek urządzeń, które ją obsługują.

Rozwiązanie Ericsson obejmuje wiele opcji konfiguracji rozmów, takich jak rozmowy jednoczesne na kilku urządzeniach i przekierowanie rozmowy pomiędzy różnymi urządzeniami. Konfiguracja jest możliwa na urządzeniach każdego typu.

Według prognoz, pierwsi operatorzy wprowadzą komercyjnie usługę Wi-Fi calling na wiele urządzeń jeszcze w trakcie 2015 roku. Ericsson wspierał pierwsze na świecie komercyjne uruchomienie Wi-Fi calling i od tamtej pory wspiera wielu operatorów we wprowadzaniu tej usługi na smartfony.

źródło: Ericsson

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *