Esport coraz bliżej igrzysk olimpijskich

W przyszłym roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. W tygodniu poprzedzającym zmagania najlepszych sportowców na świecie Intel zorganizuje rozgrywki esportowe.

Turniej Intel Extreme Masters PyeongChang zostanie zorganizowany dzięki współpracy zawiązanej między firmą Intel a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl). Podczas turnieju gracze będą rywalizować ze sobą w dwóch produkcjach: StarCraft II firmy Blizzard Entertainment oraz Steep Road to the Olympics od Ubisoftu.

“Intel od ponad dekady przesuwa granice esportu, a naszym celem jest wprowadzenie tej dyscypliny na największe areny światowego sportu. Przełomowy turniej Intel Extreme Masters w Pjongczangu postrzegamy jako kolejny ważny krok, który daje jeszcze większej grupie fanów na całym świecie szansę przeżycia emocji związanych z esportem.” – Gregory Bryant, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Client Computing Group w Intel.

Rozgrywki Intel Extreme Masters PyeongChang będą dostępne dla każdego gracza na dowolnym poziomie, za pośrednictwem globalnych eliminacji internetowych, które odbędą się w listopadzie. W grudniu w Pekinie odbędzie się również impreza kwalifikacyjna na żywo, podczas której wyłoniony zostanie najlepszy gracz z Chin, który będzie rywalizował z resztą zawodników w Pjongczangu.

“Jesteśmy dumni, że Intel jako nasz światowy partner zorganizuje rozgrywki poprzedzające Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. MKOl zamierza podjąć kroki w celu dalszego rozwoju relacji środowiska esportowego z Ruchem Olimpijskim. Wierzymy, że to początek ekscytującej przyszłości.” – Timo Lumme, dyrektor zarządzający działem Television and Marketing Services w MKOl.

Intel i ESL, liderzy rozwoju esportu na całym świecie będą w partnerstwie organizować wszystkie wydarzenia, w tym eliminacje internetowe, turnieje kwalifikacyjne na żywo w Pekinie i turnieje finałowe poprzedzające Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczangu.

Fani będą mogli śledzić przebieg konkursu na globalnej platformie cyfrowej Olympic Channel, a także za pośrednictwem dodatkowych kanałów, które zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu rozpoczną się 9 lutego i potrwają do 25 dnia tego miesiąca.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane