Facebook aktualizuje ofertę portalu o trzy nowe modele

Facebook zaktualizował swoją serię urządzeń do wideokonferencji o trzy nowe modele: Portal, Portal Mini i Portal TV.

Portal i Portal Mini mają zupełnie nowy wygląd, teraz bardziej przypominają ramki na zdjęcia. Portal ma orientację pionową, podobnie jak Portal + z ubiegłego roku, a Portal Mini ma orientację poziomą. Portal ma 10-calowy wyświetlacz, a Portal Mini 8-calowy. Jasność i kolor wyświetlacza są automatycznie dostosowywane do oświetlenia otoczenia. Oba modele mają też wbudowane głośniki.

 

 

Portal TV to zupełnie inny rodzaj urządzenia, który nie posiada własnego wyświetlacza. Może on stać nad lub pod telewizorem i wykorzystuje wbudowane kamery oraz ekran telewizora do rozmów wideo. Wraz z Facebook Messenger portal obsługuje także rozmowy wideo za pomocą WhatsApp.

Urządzenia portalu działają też jako ramki do zdjęć, wyświetlając zdjęcia, filmy z biblioteki Facebooka. Dołączona jest także aplikacja Amazon Prime Video. Można pobierać też inne aplikacje, takie jak SHOWTIME, CBS All Access, Starz, Pluto TV, Redbull TV i Neverthink. Do odtwarzania muzyki posłużą Spotify, Pandora i iHeartRadio.
Urządzeniem można sterować za pomocą komendy głosowej „Hej portal”, która działa w języku angielskim. Wszystkie urządzenia portalu mają również wbudowane Alexa, więc masz dostęp do pełnego zakresu, jakie Alexa oferuje.

 

 

Facebook twierdzi, że aparat i mikrofon można całkowicie wyłączyć za pomocą przesuwanego przełącznika i osłony, która zakrywa kamerę. Funkcje kamery i mikrofonu działają lokalnie na urządzeniu, a nie na serwerach Facebooka.

Ceny nowych modeli to odpowiednio: 179 dolarów za Portal, 129 dolarów za Portal Mini i 149 dolarów za Portal TV. Dodatkowe 50 doalrów zniżki otrzymasz, jeśli kupisz dwa dowolne modele razem. Wszystkie modele (oprócz Portal TV) są dostępne w kolorze czarnym i białym.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Apple i kolejny rekord sprzedaży

Opublikowane przez - 28 września 2015 0
Według informacji podawanych przez koncern, poprzedni rekord należał do iPhone’a 6, który podczas pierwszego weekendu sprzedaży znalazł nowych nabywców w…