Falling Star od Ovid Works, czyli sequel Interkosmos

Ovid Works, niezależne studio gamingowe z Warszawy łączące opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką, pracuje aktualnie nad grą Falling Star. Nowy tytuł to kontynuacja gry Interkosmos, w której gracze ponownie wcielą się w postać pilota statku kosmicznego. Nowością będzie możliwość grania z drugą osobą oraz udostępnienie trybu rozgrywki bez konieczności posiadania hełmu VR. Premiera gry planowana jest w 2021 r. na PC oraz VR.

Fabuła Falling Star przenosi gracza do 1999 r., tuż przed nadejściem tzw. Millenium Bug, który wywoła ogromną katastrofę i doprowadzi do zagłady świata. Naszym zadaniem jest lot kapsułą kosmiczną na stację ISS, w celu zabezpieczenia systemów przed nadejściem armagedonu i następnie bezpieczny powrót na ziemię. Cała operacja jest monitorowana przez trzy różne agencje kosmiczne. Niestety każda z nich posiada własny pomysł na przebieg misji, co owocuje sprzecznymi komunikatami oraz wykluczającymi się komendami.

W Falling Star, nowością wobec gry Interkosmos, będzie możliwość rozgrywki z drugą osobą, w tym także z graczami nieposiadającymi sprzętu VR. Dodatkowo zakres rozgrywki zostanie znacznie rozszerzony. Będziemy świadkami startu, lotu i powrotu kapsuły kosmicznej.

We wrześniu 2019 r. Ovid Works, prezentując koncepcję Falling Star, wygrał konkurs organizowany przez Creative Europe (program Unii Europejskiej skierowany do sektora kreatywnego i kultury) uzyskując dofinansowanie w kwocie 150 tys. EUR.

There are 2 comments

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane