Fitbit prezentuje swój drugi smartwatch – Fitbit Versa

Zaprezentowany Fitbit Versa będzie drugim, po Fitbit Ionic, smartwatchem w portfolio producenta. Co kryje w sobie Versa?

 

Smartwatch otrzymał ekran LCD (pokryty szkłem Gorilla Glass 3) o przekątnej 1,34 cala. We wnętrzu urządzenia kryją się 4 GB pamięci wewnętrznej, jednak do naszej dyspozycji otrzymamy tylko około 2,5 GB. Na uwagę zasługuje akumulator o pojemności 145 mAh, który zdaniem producenta zapewni zegarkowi co najmniej 4 dni ciągłej pracy. Ładowanie zegarka do pełna ma zajmować zaledwie 2 godziny.

Fitbit Versa może się również pochwalić dodatkami monitorującymi naszą aktywność i zdrowie jak: optyczny pulsometr, czujnik wysycenia tlenu we krwi czy monitor jakości snu, niestety w zegarku zabrakło już miejsca dla GPS, co dla bardziej aktywnych użytkowników jest nie do pomyślenia. Urządzenia do łączności wykorzysta Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth oraz dostępny tylko w wybranych modelach – moduł NFC do obsługi (nikomu niepotrzebnych) płatności zbliżeniowych Fitbit Pay.

Konstrukcja Fitbit Versa jest wodoodporna i wytrzyma zanurzenie w wodzie na głębokości do 50 metrów. Zegarek pracuje pod kontrolą autorskiego systemu producenta – Fitbit OS 2.0.

Fitbit wycenił swój sprzęt na niecałe 200 Euro (około 845 złotych). Smartwatch możecie już zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta.

Fitbit Versa
Fitbit Versa

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nubia Z20 teraz tańsza

Opublikowane przez - 16 stycznia 2020 0
Wprowadzony przez Nubię smartfon iys X, przyciągał wzrok w pełni funkcjonalnym drugim wyświetlaczem z tyłu. Telefon odniósł taki sukces, że…