Flight Director – mobilny edytor filmów dla dronów Parrot trafia do sprzedaży

W najnowszej wersji aplikacji FreeFlight Pro, dedykowanej dla dronów Parrot, zadebiutował asystent Flight Director. Asystent pozwala na montaż i edycję materiałów wideo bezpośrednio na smartfonie lub tablecie.

Flight Director pozwala na edycję zarejestrowanych dronem materiałów wideo, ich cięcie i montaż. Można wybrać jeden z trzech gotowych formatów lub stworzyć własny. Montaż obejmuje także dodawanie filtrów czy efektów wizualnych oraz edycję ścieżki dźwiękowej. Ciekawostką jest funkcja nałożenia na materiał wideo danych telemetrycznych z drona.

Gotowy filmik o długości od 15 sekund do 3 minut trafia do galerii FreeFlight Pro, skąd można przesłać go znajomym lub udostępnić w serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram oraz Snapchat.

Asystent Flight Director jest dostępny z poziomu aplikacji FreeFlight Pro dla Androida oraz iOS (od wersji 5.2). Nie trzeba więc instalować żadnego dodatkowego oprogramowania – wystarczy uruchomić moduł Flight Director w aplikacji mobilnej. Niestety jego odblokowanie na stałe wiąże się z wydatkiem rzędu 94,99 zł (iOS) lub 104,48 zł (Android). Zakupu Filght Director możecie dokonać poprzez mikropłatność realizowaną z poziomu aplikacji. Dla niezdecydowanych producent przygotował 15-dniowy okres próbny.

Aktualizacja oprogramowania FreeFlight Pro nie ogranicza się tylko do asystenta Flight Director. Parrot wzbogacił swoją aplikację mobilną o kilka dodatkowych funkcji, z których mogą skorzystać za darmo wszyscy użytkownicy.

W aplikacji odświeżono galerię materiałów wideo, dodając do niej elementy związane z nowym trybem reżyserskim. Użytkownicy mogą więc przeglądać swoje filmiki według najlepszych ujęć. News Feed to nowy mechanizm powiadomień, dzięki któremu osoby zarejestrowane w społeczności My Parrot mogą otrzymać cenne informacje i porady bezpośrednio do aplikacji mobilnej. W trybie wideo pojawiła się nowa funkcja Photo Timer, stworzona z myślą o robieniu zdjęć grupowych i selfie za pomocą drona. Aplikacja FreeFlight Pro zaczęła również wspierać mapy Baidu.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nowy ASUS ZenFone 2

Opublikowane przez - 7 stycznia 2015 0
Podczas konferencji prasowej na CES 2015 ASUS zaprezentował nowego smartfona z rodziny ZenFone. ZenFone 2 (ZE551ML) został wyposażony w 5,5-calowy…

Plus i LoVo łączą technologie

Opublikowane przez - 21 grudnia 2015 0
Polkomtel operator sieci Plus i LoVo Telecom wprowadzają na rynek telefonii stacjonarnej nowe rozwiązania telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Dzięki wykorzystaniu…