FOREVER MLP-500, mobilny projektor z Androidem

Czasy, gdy posiadanie własnego, wielofunkcyjnego projektora wiązało się z poważnymi wydatkami, odeszły w niepamięć. Na rynku jest coraz więcej atrakcyjnych cenowo, a do tego bogatych w funkcje projektorów. Dostępny za mniej niż tysiąc złotych przenośny projektor FOREVER MLP-500 to ciekawa propozycja dla amatorów mobilnego kina domowego. To również doskonałe narzędzie, które sprawdzi się w pracy biurowej, na przykład do organizacji konferencji i prezentacji.

A R T Y K U Ł    S P O N S O R O W A N Y

Niewiele większy od smartfonu, w pełni przenośny projektor FOREVER MLP-500 sprawdzi się w niemal każdym zastosowaniu. Wysoki poziom jasności 1 000 lumenów i kontrast 2500:1 czynią z tego modelu idealne narzędzie do pracy w firmach. Projektor można ustawić w odległości od 1 do 5 metrów, osiągając przy tym obraz w formatach 16:9, 4:3 i 16:10 o przekątnej od 30 do 120 cali i maksymalnej rozdzielczości 1920 × 1080. Dzięki takim parametrom MLP-500 świetnie sprawdzi się nawet w niewielkich salkach, gdzie prowadzący konferencję lub prezentację będzie mógł bez problemu dostosować się do panujących warunków.

Dzięki wbudowanemu akumulatorowi o pojemności 5000 mAh urządzenie może przepracować 3 godziny, więc organizując spotkanie, nie trzeba poszukiwać gniazdka z prądem. Nie ma też potrzeby podłączania dodatkowego nagłośnienia – MLP-500 ma wbudowany głośnik 1 W.

Zgodnie z obowiązującymi standardami, projektor oferuje automatyczną regulację efektu trapezu, nie trzeba więc się trudzić ustawieniem sprzętu pod właściwym kątem. Z tym zresztą nie powinno być żadnego problemu, bo w zestawie znajduje się praktyczny statyw, który umożliwia właściwie wypoziomowanie projektora. Z kolei manualne ustawienie ostrości pozwala precyzyjnie dostroić obraz, by osiągnąć najlepszą szczegółowość w zależności od przekątnej rzucanego obrazu.

Najgłębsza czerń

FOREVER MLP-500 wykonany jest z wykorzystaniem technologii DLP (Digital Light Processing), a elementem emitującym światło są tutaj diody LED. To optymalne połączenie, bo technologia DLP gwarantuje wysoki poziom kontrastu oraz głębokie czernie, trudne do uzyskania w stosowanym również na rynku rozwiązaniu 3LCD. Dzięki DLP kolory są ciepłe, a wyświetlany obraz ostry i płynny. Z kolei wykorzystanie lampy LED gwarantuje bardzo długi czas pracy bez konieczności wymiany — aż 20 tysięcy godzin.

Komplet złącz

Projektor MLP-500 można podłączyć do zewnętrznych źródeł sygnału na kilka sposobów. Urządzenie wyposażono w dwa porty USB oraz czytnik kart pamięci microSD. Jest także złącze Wi-Fi pozwalające na bezpośredni dostęp do Internetu, a także komunikację bezprzewodową z komputerami lub smartfonami i wyświetlanie z nich materiałów multimedialnych. Współpracę z zewnętrznymi akcesoriami, np. dodatkowym głośnikiem, zapewnia Bluetooth.
FOREVER MLP-500 wyposażony jest również w wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm, a także złącze HDMI, które pozwala zamienić monitor lub telewizor w prawdziwy Smart TV!

A w środku Android…

Jak to możliwe? FOREVER MLP-500 to nie tylko projektor, ale miniaturowy komputer pracujący pod kontrolą systemu Android, napędzany czterordzeniowym procesorem RK3128 1,2 GHZ, który wspiera grafika Mali-400 i 1 GB pamięci RAM. Dzięki temu urządzenie świetnie sobie radzi z wieloma formatami audio (m.in. MP3, WAV, OGG), kodekami wideo (MPEG-4, H.265 | VC-1 | RV i innymi), obrazami (JPG, PNG, BMP), a nawet pozwala przeglądać dokumenty biurowe w popularnych formatach DOC, XLS, PPT i PDF. Zalety Androida to także możliwość instalowania dodatkowych gier i aplikacji przewidzianych dla tego systemu.

Świetny stosunek możliwości do ceny

FOREVER MLP-500 kosztuje 999 zł, a więc jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo urządzeń na rynku w tej technologii. Za tę kwotę otrzymujemy mobilny projektor o wielu dodatkowych funkcjach, wyposażony w system Android. Użytkownik może wyświetlać różne formaty multimediów i dokumentów, może też grać w gry, a do tego podłączyć się do telewizora, zamieniając go w Smart TV. To bardzo ciekawy sprzęt za niewygórowaną cenę.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Cyfryzacja w służbie zdrowia

Opublikowane przez - 19 września 2019 0
E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów, które Ministerstwo Cyfryzacji…