Fortnite na Androidzie i iOS-ie wreszcie ze wsparciem dla kontrolerów

Produkcji studia Epic Game nie trzeba nikomu przedstawiać. Fortnite, to obecnie fenomen, który zdominował rynek gier w 2018 roku. Popularność produkcji nie spada, a twórcy zdecydowali się nieco ułatwić rywalizację graczom korzystającym ze smartfonów.

“Ułatwić” nie jest może najlepszym wyrażeniem, bowiem w najnowszej aktualizacji dodano (wreszcie) możliwość korzystania z zewnętrznych kontrolerów. Gracze Fortnite w wersji na Androida bądź iOS-a byli do tej pory zmuszeni do wykorzystywania ekranów dotykowych, które nie są najlepsze do tego typu rozgrywki.

Jest to szczególnie istotne bowiem dzięki funkcji “cross-platform” gracze Fortnite rywalizują ze sobą bez względu na posiadany sprzęt. Oznacz to, że w jednym starciu mogą brać udział gracze PC-towi, konsolowi i właśnie użytkownicy smartfonów. Jak łatwo się domyślić, ci ostatni nie mieli do tej pory łatwego życia.

Na szczęście wraz z wprowadzenie najnowszej aktualizacji, oznaczonej numerkiem 7.30, szanse zostały wyrównane i już teraz, bez problemu możecie korzystać ze swoich ulubionych kontrolerów np. od konsoli Xbox One bądź PlayStation 4. Przynajmniej w wersji na Androida, jak powszechnie wiadomo z iPhone’ami już tak różowo nie jest. Pewny wsparcia może być model SteelSeries Nimbus, który jest oficjalnie zatwierdzony przez Epic Games.

Śmiało możemy założyć, że mobilna odsłona Fortnite’a zyska teraz jeszcze większą popularność. Rywalizujecie z innymi w produkcji Epic Games?

There are 1 comments

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nowości w iPhone 11

Opublikowane przez - 11 września 2019 0
Wczoraj Apple zaprezentowało iPhone’a 11 wraz z dwoma modelami iPhone’a 11 Pro. Poprzednik był najlepiej sprzedającym się telefonem Apple’a, więc…