Fresh ‘n Rebel Powerbank Charging Station – W gotowości!

Power banków mam w domu kilkanaście. Gdzieś są. Prawdopodobnie naładowane, a przynajmniej w takim stanie je chowałem. Poukrywane w miejscach, w których teoretycznie są pod ręką. Jednak w sytuacji, gdy są potrzebne, i tak zastanawiam się, czy są naładowane i gotowe do użycia. Podobno od przybytku głowa nie boli, ale skoordynować wszystkie te urządzenia jest naprawdę trudno, a by zrobić przegląd generalny i je wszystkie naładować… zabraknie ładowarek i gniazdek. Genialnym ułatwieniem jest Charging Station marki Fresh ‘n Rebel.

SONY DSC

Fresh ‘n Rebel to holenderska firma, której logo znajdziemy na głośnikach, słuchawkach lub właśnie serii ciekawych power banków. Są one dostępne w kilku kolorach oraz trzech pojemnościach. Stacja ładująca, którą otrzymałem do testów, pozwala na równoczesne ładowanie dwóch dowolnych pojemności, chociaż w zestawie jest sprzedawana z power bankami 3 000 oraz 6 000 mAh. Można dokupić jeszcze wersję 9 000 mAh i taką również można w stacji ładować. Wewnątrz zastosowano ogniwa litowo-jonowe.

Powerbanki Fresh ‘n Rebel są wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów, a co do spasowania elementów nie mam żadnych zastrzeżeń. W obudowę wkomponowano pięć diod. Cztery górne sygnalizują poziom naładowania i świecą się przez kilka sekund po każdorazowym wciśnięciu znajdującego się bezpośrednio pod nimi włącznika. Pod włącznikiem jest piąta dioda, która informuje o procesie ładowania. Na spodzie dwóch mniejszych power banków znajduje się tylko jedno złącze USB i jedno microUSB, natomiast model 9 000 mAh ma o jeden port USB więcej. W górnej części, na bocznej ściance producent dodał małą skórzaną zawieszkę z tłoczonym logo, która dodaje całości elegancji. Obudowy nie są ani pancerne, ani wodoszczelne i bardziej pasują do eleganckiej kobiecej torebki lub męskiej skórzanej torby niż do plecaka nastolatka.

Przedmiotem testu była jednak stacja ładująca. Ma ona wymiary 60 x 127 x 74 mm i waży 280 g. Pozwala, za sprawą dołączonych adapterów, ładować jednocześnie dwa dowolne power banki. Adaptery są stabilnie umiejscowione w stacji, jednak na tyle lekko, że łatwo w razie potrzeby można je wymienić na inną wersję. Oba sloty ładują z takim samym napięciem 5V 2A. Co ciekawe, z tyłu obudowy producent przewidział kolejne dwa sloty USB: 1 A oraz 2,4 A, dzięki którym możemy ładować albo kolejne power banki, albo smartfon lub tablet, dzięki czemu Fresh ‘n Rebel Charging Station dosłownie może być zgrabną i dyskretną stacją ładującą usytuowaną w centralnym punkcie domu. Z przodu, na obudowie, trochę poniżej loga producenta wkomponowano dwie diody. Lewa odzwierciedla stan ładowania na bliższym slocie, prawa – na dalszym. Pulsują podczas ładowania i świecą ciągłym światłem, gdy proces dobiegnie końca.

Cena Charging Station bez power banków w zestawie to koszt ok. 125 zł, z jednym power bankiem 6 000 mAh – ok. 260 zł, zestaw z power bankami 3 000 i 6 000 mAh to wydatek ok. 350 zł.

Tomasz Stokłosa

SONY DSC

WERDYKT

Fresh ‘n Rebel Powerbank Charging Station rozwiązuje problem z ładowaniem power banków, które zawsze powinny być w gotowości, ale często nie są. Urządzenie pozwala utrzymać dwa power banki w odpowiednim naładowaniu. Wychodząc z domu, nie musimy się już obawiać, że power bank okaże się tylko zbędnym obciążeniem kieszeni i nie będzie w stanie naładować smartfonu.

WADA

  • Wysoka cena

ZALETY

  • Elegancki wygląd i jakość wykonania
  • Szybkie ładowanie
  • Dodatkowe porty USB

Fresh ‘n Rebel Powerbank Charging Station w skrócie:

  • Ładowanie 2 x 5V 2A
  • Dodatkowe sloty 5V 1A oraz 5V 2,4A
  • Wymiary 60 x 127 x 74 mm
  • Waga – 280 g
  • Współpraca z power bankami 3 000, 6 000 oraz 9 000 mAh

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tomasz Stokłosa

Tomasz Stokłosa

Piechur, entuzjasta górskich wędrówek. Gadżeciarz-zbieracz i pedant-minimalista jednocześnie. Amator mobilnej fotografii wychodzący z założenia, że "nie jest ważne jaki masz sprzęt, tylko co potrafisz z nim zrobić, a najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie".

Powiązane