bezprzewodowy głośnik Rockbox Bold S

Fresh n Rebel Rockbox Bold S – Test wodoodpornego głośnika Bluetooth

Fresh n Rebel to marka, która wciąż walczy o większe zainteresowanie na naszym rodzimym rynku. W portfolio producenta znajdziemy ciekawie stylizowane słuchawki, powerbanki oraz głośniki. Przedstawiciel tej ostatniej grupy – głośnik Rockbox Bold S, wpadł ostatnio w moje ręce i zdecydowałem się uważniej mu przyjrzeć.

Co w zestawie, design, jakość wykonania

Fresh n Rebel Rockbox Bold S to niewielkich rozmiarów głośniczek (wymiary 80 x 80 x 80 mm), który za pośrednictwem technologii Bluetooth, komunikuje się bezprzewodowo ze smartfonem, tabletem lub laptopem. Niech jednak nie zwiodą was jego rozmiary, bo Rockbox Bold S potrafi ryknąć. Zanim jednak przejdziemy do dźwięku, zobaczymy co otrzymujemy w zestawie z głośnikiem.

Tutaj bez zaskoczeń. W eleganckim i solidnym opakowaniu znajdziemy kabel do ładowania (micro USB), kabel audio (mini-jack 3,5 mm) do podłączenia liniowego oraz skróconą instrukcję obsługi. Niby niewiele, ale tak naprawdę mamy wszystko, co potrzebne nam będzie do wykorzystania możliwości Rockbox Bold S.

Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S recenzja

Sam głośnik urzeka wyglądem. Design urządzenia jest elegancki, a konstrukcja solidna. Producent wykorzystał wysokiej jakości tworzywa. Rockbox Bold S pokryto materiałem przypominającym drobną siateczkę, zaś pozostałe elementy wykonano z gumy. Jest to o tyle istotne, że konstrukcję wykonano w zgodzie z normą IPX 7, co oznacza, że głośnik jest odporny na działanie wody oraz zabrudzeń w postaci piasku lub pyłu.

Producent zapewnia, że Rockbox Bold S możemy myć pod kranem, i tak faktycznie jest. Myłem głośnik kilkukrotnie i za każdym razem działał bezproblemowo. Warto tu jednak podkreślić, że IPX7 zapewnia urządzeniu również ochronę przed skutkami całkowitego zanurzenia w wodzie na głębokość do 1 metra przez 30 minut. Czy tak jest w rzeczywistości? Niestety nie nie miałem warunków do tak dokładnych testów, ale z przypadkowym zanurzeniem w wodzie Rockbox Bold S również radzi sobie bardzo dobrze. Jednak dla bezpieczeństwa głośnika, nie warto z tym przesadnie eksperymentować. Będąc już przy budowie urządzenia, warto wspomnieć o poręcznym uchwycie pozwalającym na zawieszenie głośniczka w dowolnym miejscu. Niby detal, a cieszy. Co ważne, uchwyt możemy łatwo i szybko zdemontować.

Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S recenzja i test

Producent zadbał również o szeroką paletę dostępnych kolorów głośnika. RockBox Bold S dostępny jest w następujących kolorach: jasnoszarym (Cloud), miętowym (Peppermint), ciemnoniebieskim (Indigo) oraz szarym (Concrete).

Łączność i czas pracy

Jak już wspomniałem, Rockbox Bold S do łączności może wykorzystać bezprzewodowe połączenie za pomocą Bluetooth, bądź liniowe za pomocą kabla audio mini-jack 3,5 mm. Producent podkreśla, że w wypadku tego pierwszego, możemy liczyć na nawet dwanaście godzin nieprzerwanego słuchania muzyki, i wiecie co? Nie kłamał. Po dłuższym czasie spędzonym z RockBox Bold S, mogę was zapewnić, że głośnik bez trudu wytrzyma bez ładowania dwanaście, a czasami nawet więcej godzin. Oczywiście, jest to w dużej mierze uzależnione od ustawień głośności, ale nawet przy maksymalnym obciążeniu czas pracy nie powinien drastycznie spaść. Szczególnie, że raczej nie będziecie korzystać z ustawień na najwyższym poziomie.

Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S test i recenzja

Jakość dźwięku

Wiemy już, że Rockbox Bold S potrafi grać głośno, ale czy przy tym i czysto? Zdecydowanie tak, choć od razu muszę zaznaczyć, że głośnik marki Fresh n Rebel pod względem oferowanego brzmienia jest co najwyżej przeciętny – nie rozczarowuje, ale również nie zachwyca. Co nie specjalnie mnie zaskoczyło, Rockbox Bold S najgorzej radzi sobie z tonami niskimi (basami), podobnie jest z tonami średnimi. Za to, z całą odpowiedzialnością, głośnik mogę pochwalić za tony wysokie.

Pewnie zastanawiacie się dlaczego napisałem, że nie będziecie korzystać z maksymalnych możliwości głośnika. Otóż zauważyłem, że przy ustawieniu głośności na maksymalnym poziomie, odsłuchiwane utwory tracą na jakości, dźwięk staje się nieco mniej wyraźny, a przy dłuższym odsłuchu męczący. Wystarczy jednak zmniejszyć głośność o jeden, dwa poziomy i jest już znacznie lepiej.

Ciekawą funkcją Fresh n Rebel Rockbox Bold S jest też możliwość bezprzewodowego połączenia dwóch głośniczków. Niestety, nie mogę ocenić działania takiego zestawu, bowiem do naszej redakcji trafił tylko jeden.

Zestaw głośnomówiący?

Tak jest, jedną z dodatkowych funkcji, którymi może się pochwalić Rockbox Bold S, jest możliwość wykorzystania go jako zestawu głośnomówiącego i prowadzenie za jego pomocą rozmów. Ku mojemu zaskoczeniu funkcja ta działa znakomicie. Mikrofon, w który wyposażono Rockbox Bold S sprawiał, że moi rozmówcy nie mieli najmniejszych problemów ze zrozumieniem tego, co do nich mówię. Większość twierdziła, że dźwięk jaki do nich dochodził był klarowny i niewiele różnił się od normalnego. Nie muszę chyba pisać jak ta, z pozoru mało istotna funkcja, może całkowicie odmienić korzystanie ze sprzętu Fresh n Rebel.

Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S recenzja  Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S test i recenzja

 • 9/10
  Wzornictwo - 9/10
 • 9/10
  Jakość wykonania - 9/10
 • 7/10
  Funkcje komunikacyjne - 7/10
 • 8/10
  Ergonomia - 8/10
 • 9/10
  Akumulator - 9/10
 • 7/10
  Jakość dźwięku - 7/10
 • 9/10
  Jakość mikrofonu - 9/10
 • 7/10
  Opłacalność - 7/10
8.1/10

WERDYKT

Fresh ‘n Rebel Rockbox Bold S to znakomity, kompaktowy głośnik bluetooth, który z powodzeniem możecie zabrać w plener. Gra na tyle głośno i wyraźnie, że nie powinien mieć problemu z nakręceniem pozytywnych wibracji na spotkaniu towarzyskim. Co ważne, nie musicie się o niego przesadnie martwić, wytrzyma starcie z błotem czy śniegiem, a po powrocie do domu z łatwością umyjecie go pod kranem. Jak dodamy do tego atrakcyjny design i funkcję zestawu głośnomówiącego, to otrzymuje niezwykle wszechstronny sprzęt. Czy mogę polecić wam zakup Rockbox Bold S? Z całą pewnością, choć musicie mieć na uwadze, że głośnik gra co najwyżej poprawnie, a jego cena mogłaby być odrobinę niższa.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nowy flagowiec od Motoroli

Opublikowane przez - 18 września 2019 0
Lenovo, właściciel marki Motorola, ostatnimi czasy mocno się rozszalał. Ledwo pokazał model One Action, a już światło dzienne ujrzał nowy.…