Galaxy Watch 4, Watch 4 Classic oficjalne z chipsetem 5 nm i WearOS

Roman PakotaAutor:
Samsung Galaxy Watch 4, Watch 4 Classic to modele z chipsetem 5 nm i WearOSS. To pierwsze smartwatche od Samsung z One UI Watch, opartymi na Wear OS. Urządzenia te mają modny design i wiele czujników, ale co najważniejsze, pierwsze chipsety 5 nm w Wear OS.

Samsung Galaxy Watch4 to nowoczesna, elegancka opcja z gumką i tym, co firma nazywa cyfrową ramką, podczas gdy Galaxy Watch4 Classic ma obrotową ramkę i korpus ze stali nierdzewnej. Pomimo różnych projektów, obaj mają większość swoich elementów wewnętrznych.

Samsung Galaxy Watch 4 jest dostępny w rozmiarach 44 mm (ekran 1,36 cala) i 40 mm (1,19 cala), podczas gdy Watch 4 Classic ma opcje 46 mm i 42 mm, zachowując te same średnice ekranu. We wszystkich przypadkach gęstość pikseli jest ustawiona na 330 PPI.

Samsung twierdzi, że seria Watch4 jest przeznaczona dla osób dbających o zdrowie dzięki wielu nowym funkcjom i całkowicie przeprojektowanemu czujnikowi 3 w 1. Bioaktywny czujnik Samsunga z tyłu urządzenia Galaxy Watch4 mierzy PPG (technika wykrywania objętości i przepływu krwi), EKG (rytm serca) i BIA (metoda oceny składu ciała).

Podczas gdy czujnik bioaktywny odczytuje wszystkie trzy, w rzeczywistości zbiera informacje z elektrod dla EKG i składu ciała w srebrnej obręczy wokół skanera i na dwóch bocznych klawiszach. Teraz funkcja jest bardziej uproszczona bez uszczerbku dla jej wydajności.

Ponadto, dzięki temu, że smartwatch One UI Watch jest oparty na Wear OS, urządzenia do noszenia mogą śledzić ponad 100 różnych aktywności fitness, a niektóre z nich można rozszerzyć na telewizory Samsung, takie jak joga czy aerobik.

W Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic poprawiono również zarządzanie snem – wykrywanie chrapania, ciągłe śledzenie krwi i tlenu podczas snu. Codzienne doświadczenie oferuje teraz aplikacje Samsung, podstawowe aplikacje Google, a nawet niektóre platformy innych firm, które można bezproblemowo uruchamiać na zegarku.

Smartwatch One UI Watch może teraz synchronizować tryb DND, zablokowanych rozmówców i ważne alarmy z telefonu. Ponadto, jeśli aplikacja jest zainstalowana na słuchawce i jest kompatybilna z zegarkiem, Samsung automatycznie zainstaluje ją również na urządzeniu do noszenia.

Obsługiwane jest również kilka gestów – skinienie nadgarstkiem, aby potwierdzić połączenie, potrząśnięcie nadgarstkiem, aby je odrzucić, lub ruch puk-puk w przypadku predefiniowanej funkcji. Cała ta konfiguracja jest obsługiwana przez Exynos W920 – najnowszy chipset Samsung 5 nm, opracowany z myślą o urządzeniach do noszenia. Zapewnia modem 4G LTE Cat.4 i ma dedykowany rdzeń dla Always-On Display. Smartwatche mają 1,5 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci.

Pojemność baterii wynosi 361 mAh dla większego i 247 mAh dla mniejszego rozmiaru. Może zaoferować do 40 godzin na jednym ładowaniu, a ładowanie akumulatora od 0 do 100 to „poniżej dwóch godzin”.

Galaxy Watch 4 jest dostępny w kolorze czarnym i srebrnym; 44 mm ma ekskluzywny zielony kolor, podczas gdy mniejszy 40 mm można również kupić w kolorze różowego złota. Ceny wynoszą 269 EUR/250 USD za 40 mm tylko z Bluetooth.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic dostępny jest w kolorze czarnym lub srebrnym. Ceny zaczynają się od 369 EUR/350 USD za opcję Bluetooth 42 mm. Wszystkie wersje będą dostępne od 27 sierpnia.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Wymiana kadr w Play

Opublikowane przez - 19 listopada 2020 0
Członkowie Rady Dyrektorów spółki złożyli rezygnacje ze swoich stanowisk ze skutkiem od 18 listopada 2020 r. Są to: • Bruce…

Nielimitowane LTE do abonamentu

Opublikowane przez - 14 maja 2015 0
Dla posiadaczy smart planów intensywnie korzystających i szybko wykorzystujących zaszyte w nich pakiety na internet, Orange ma propozycję.  Za 10…