Gamingowy smartfon od Qualcomm

Qualcomm poinformował, że 1 i 2 grudnia odbędzie się specjalne wydarzenie. Możliwe, że właśnie na nim ujawni Snapdragon 875, układ 5 nm, który jako pierwszy użyje nowego, wysokowydajnego rdzenia Cortex-X1. Teraz DigiTimes informuje, że producent chipów planuje zaprezentować swój własny smartfon do gier jeszcze przed końcem roku.

Telefon powstanie we współpracy z Asusem, ale szczegółów jak na razie jest niewiele. Qualcomm już tworzy referencyjne płyty projektowe, jednak są to tylko maszyny wzorcowe, które mają pochwalić się umiejętnościami najnowszych chipsetów.

Asus ma większe doświadczenie z ważnymi elementami, które sprawiają, że telefon do gier jest tym, czym jest: wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania, ulepszone chłodzenie, większa bateria, potencjalnie niestandardowe elementy sterujące. Ponadto telefon będzie korzystać z brandingu Republic of Gamers.

To partnerstwo zostało zainicjowane, zanim Nvidia ogłosiła, że ​​przejmuje ARM. Istnieją spekulacje, że producent GPU porzuci Mali na rzecz własnych projektów, które są opatrzone cenną marką GeForce. Qualcomm odniesie korzyści z telefonu do gier promującego konkurencyjną serię procesorów graficznych Adreno.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Vivo X30 z 5G już w grudniu

Opublikowane przez - 28 października 2019 0
W ubiegłym miesiącu vivo zorganizowało konferencję, na której dyrektor firmy ogłosił współpracę z Samsungiem, która wprowadzi smartfon z obsługą 5G…