Gimbal do smartfona, który posłuży jako selfie stick

Roman PakotaAutor:
DJI przedstawiło OM 5, nową wersję gimbala do smartfonów. OM 5 jest o jedną trzecią mniejszy od swojego poprzednika i można go przedłużać, dzięki czemu posłuży nam również jako wygodny selfie stick.

OM 5 jest wyposażony w 3-osiowy mechaniczny gimbal, który fizycznie porusza się, aby przeciwdziałać ruchowi kamery, co skutkuje naturalnie płynnym ruchem, którego nie może zaoferować czysta elektroniczna stabilizacja.

Nowością w tym modelu jest również przedłużacz, który pozwala gimbalowi pełnić funkcję tzw. selfie sticka lub wydłużyć zasięg aparatu w przypadku bardzo niskich lub wysokich ujęć.

OM 5 łączy ten sprzęt z aplikacją DJI Mimo, aby osiągnąć resztę funkcjonalności. Aplikacja umożliwia nagrywanie filmów i zdjęć oraz zapewnia szeroki zakres funkcji i funkcjonalności.

Kluczem do nich jest nowa funkcja ActiveTrack 4.0. Będzie to śledzić obiekt po zaznaczeniu go na ekranie, nawet gdy porusza się po kadrze, upewniając się, że pozostaje ostry. Funkcja sterowania gestami umożliwia robienie sobie zdjęć i filmów za pomocą gestów dłoni zamiast korzystania z samowyzwalacza.

Funkcja ShotGuides rozpoznaje otoczenie i zaleca przydatne wskazówki dotyczące fotografowania oraz kreatywne szablony. Nałoży szablony na ramkę, dzięki czemu można je łatwo powielić, a następnie połączyć wszystkie ujęcia i przekształcić je w przetworzone wideo z motywem i ścieżką dźwiękową.

Inne funkcje obejmują DynamicZoom, który odtwarza popularny wygląd dolly zoom, timelapse, motionlapse i hyperlapse, panoramy, spin shot, szablony trybu fabularnego i efekty glamour. W przypadku niektórych z nich gimbal wykonuje automatyczne ruchy w ustalonych odstępach czasu, aby skomponować ujęcie za Ciebie.

OM 5 jest wyposażony w zacisk, który mocuje się z boku telefonu, a następnie łączy magnetycznie z gimbalem. Możesz również opcjonalnie uzyskać zacisk do telefonu Fill Light, który zawiera dwa paski diod LED z ustawieniami jasności i temperatury barwowej.

DJI OM 5 kosztuje 159 USD i jest już w sprzedaży. Występuje w dwóch kolorach: szarym i białym.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Ceny Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge

Opublikowane przez - 2 marca 2015 0
Echa premiery nowego flagowca Samsunga jeszcze nie milkną. Nadchodzi jednak czas, aby przyjrzeć się dokładniej cenom za wspomniane nowości. Ku…
Galaxy A20e render

Samsung A20e w Play

Opublikowane przez - 25 maja 2019 0
W ofercie Play pojawi się nowa linia Samsunga Konkretnie chodzi o linię A i model Galaxy A20e. Posiada ekran Infinity-U…