Google mówi coś dobrego

Od dziś użytkownicy Asystenta Google, dzięki komendzie „OK Google, powiedz mi coś dobrego”, mogą usłyszeć streszczenia artykułów opowiadających o ludziach oraz rozwiązaniach, dzięki którym świat zmienia się na lepsze.

Lekcje ograniczania zużycia wody z Kapsztadu, aplikacja przypominająca grę Pokemon Go ratująca lasy Indonezji czy techniki Aborygenów powstrzymujące pożary w Australii, to tylko niektóre z inicjatyw na rzecz rozwiązywania problemów społeczności i świata, o których już teraz można dowiedzieć się korzystając z Asystenta Google.

Aby skorzystać z usługi należy uruchomić Asystenta (np. powiedzieć „OK Google” lub przytrzymać przycisk ekranu głównego smartfona) i wymówić jedną z komend: „powiedz mi coś dobrego” lub „powiedz mi dobre wiadomości”, by usłyszeć po polsku streszczenia pozytywnych newsów publikowanych przez media z całego świata.

Polska jest trzecim krajem, po Stanach Zjednoczonych i Francji, w którym została udostępniona ta funkcja Asystenta Google. Za wybór i opracowanie artykułów odpowiada zespół Outriders, niezależnego projektu dziennikarskiego, który skupia się na relacjonowaniu wydarzeń zagranicznych oraz objaśnianiu skomplikowanych zjawisk zachodzących w świecie.

Materiały przygotowywane przez Outriders powstają w duchu tzw. „dziennikarstwa rozwiązań” (ang. solutions journalism), czyli sposobu informowania o wydarzeniach na świecie kładącego nacisk na rozwiązywanie problemów i pomagającego przełamać niemoc związaną z natłokiem negatywnych wiadomości.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane