Gotowanie na smartfonie

 

 

Smart Home, albo jak kto woli inteligentny dom nie jest już dla nikogo zaskoczeniem. Zarządzanie dźwiękiem, oświetleniem, ogrzewaniem, czy lodówką, która stała się zresztą synonimem wprowadzania nowinek, to dziś coraz częściej spotykane rozwiazania. Mówimy już o Smart City, czy nawet Smart Airport. Teraz zaczęły pojawiać się bardziej wyspecjalizowane rozwiązania.

 

Home Connect, bo o tej platformie mowa, nie jest może jakąś super nowością na świecie – dostępna jest w 32 krajach w 16 językach. Tym razem jednak pojawiła się w Polsce i dostępna jest także w naszym języku. Rozwiązanie firmuje Siemens, a obejmuje: piekarniki, płyty, okapy, pralki, suszarki, chłodziarko-zamrażarki, zmywarki oraz ekspresy do kawy. Co sprzęt AGD ma wspólnego z mobilnością?

Ano to, że wszystkimi sprzętami AGD można zarządzać z poziomu smartfona. Bo Home Connect to nie tylko linia produktów AGD, ale także wirtualna platforma o tej samej nazwie dostępna na systemy iOS i Android. Dzięki niej można zdalnie ingerować w pracę urządzenia, np. obniżając zużycie energii oraz aktywować wybrane programy i odpowiednie funkcje. Można także zdalnie włączyć piekarnik tak, aby po przyjściu do domu obiad, bądź ciasto już się szykowały. I odwrotnie – zdalnie wyłączyć pralkę, jeśli w pośpiechu opuściliśmy mieszkanie i tego zapomnieliśmy uczynić. Oprogramowanie platformy pozwala połączyć się przez Internet mobilny bądź Wi-Fi z AGD, które jest połączone siecią WLAN w domu.

Platforma to także zdalny dostęp do usług Serwisu i diagnostyki urządzeń, a także do oferty sklepu serwisowego. Dzięki temu otrzymujemy również powiadomienia związane ze wskazówkami jak korzystać z urządzenia, przypomnienia np. o konieczności ich czyszczenia, a także np. o zakupie tabletek do zmywarki.

 

Nasze rozwiązanie oferuje więcej możliwości dzięki technologii i innowacjom, które przenoszą nasz dom w wymiar wirtualnej rzeczywistości – przekonywał Rafał Rudziński, Członek Zarządu firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, właściciela marki Siemens.

Home Connect posiada certyfikat bezpieczeństwa TÜV TRUST IT i możliwość integracji innych rozwiązań IoT, dzięki Software Development Kit. System został zaprojektowany jako otwarta platforma, która ciągle jest rozwijana z myślą o nowych partnerach, ich usługach i rozwiązaniach.

 

 

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane