GreenWay i AmRest zbudują sieć ładowarek

Jedną z największych bolączek posiadaczy samochodów z napędem elektrycznych, szczególnie na trasach, jest słaba infrastruktura. O ile stacji paliw jest dużo, o tyle możliwości doładowania elektryka poza miastem już nie. Jednak operatorzy ładowarek dwoją się i troją aby to zmienić.

Dlatego GreenWay zwarł szyki z firmą AmRest, właścicielem sieci KFC. Współpraca obejmie instalację kolejnych stacji GreenWay zlokalizowanych przy restauracjach KFC. Dzięki niej uruchomione zostały 2 szybkie ładowarki na MOP Olsze w obu kierunkach przy autostradzie A1 na odcinku Gdańsk – Toruń o mocy 50 kW każda.

GreenWay Polska i AmRest wytypowały już lokalizacje dla nowych stacji ładowania. Są to restauracje KFC: Ząbki Makro, Kraków Libertów, Kraków Wadowicka, Gdańsk Kowale oraz Łódź Józefiaka. Rozważane są kolejne lokalizacje w dużych miastach,  jak Kraków, Wrocław, Warszawa, ale też mniejsze jak Radom, Puck, Świecie, Stargard, Józefów oraz wzdłuż trasy S7.

Obie strony nie wykluczają także możliwości poszerzenia współpracy o sieci innych marek zarządzanych przez AmRest. Oznacza to, że w przyszłości ładowarki GreenWay mogą znaleźć się przy wielu atrakcyjnych z punktu widzenia kierowców lokalizacjach.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Ofensywa GreenWay trwa

Opublikowane przez - 25 sierpnia 2018 0
Elektromobilność błyskawicznie wchodzi na inny etap. Zasięg e-aut ciągle jeszcze pozostawiają sporo do życzenia, ale błyskawicznie przybywa miejsc, gdzie można…