GreenWay podsumowuje 2019 rok

Operator i dostawca usług ładowania samochodów zakończył 2019 rok ze 175 ładowarkami, ultraszybkimi ładowarkami 150 kWi pierwszym w Polsce wielostanowiskowym hub-em ładowania. GreenWay poszerzył także swoją ofertę dla klientów biznesowych. Oferuje im zakup, zarządzanie lub wynajem stacji ładowania wraz z obsługą użytkowników końcowych.

W 2019 roku w sieci GreenWay pojawiło się 79 nowych ładowarek – w tym 40 szybkich stacji DC oraz 39 stacji AC. Łącznie w sieci działa 115 stacji szybkich oraz 60 stacji AC. Wśród tych ostatnich 14 to urządzenia własne, pozostałe to urządzenia partnerskie, włączone do sieci w ramach oferty biznesowej i zarządzanie przez spółkę w imieniu właścicieli. Jedynie 28 z nich jest publicznych, dostępnych dla wszystkich elektrycznych kierowców.

GreenWay wprowadził także do swojej sieci magazyny energii w celu stabilizowania mocy szybkich ładowarek. Zainstalowano ich obecnie 5 przy istniejących już stacjach. Kolejnym rozwiązaniem wprowadzonym do sieci GreenWay jest tzw. hub ładowania czyli wielostanowiskowa stacja ładowania aut elektrycznych. Hub znajduje się na terenie Galerii Młociny w Warszawie i umożliwia ładowanie baterii 11 samochodów w tym samym czasie.

W maju 2019 roku, na mocy wyników ogłoszonego w lutym przetargu GDDKiA, GreenWay został wyłoniony jako podmiot, który w szybkie stacje ładowania wyposaży 6 MOP-ów przy autostradzie A4 i drodze ekspresowej S8.

W ciągu ubiegłego roku klienci GreenWayPolska pobrali łącznie prawie 567MWh do ładowania swoich samochodów. Łącznie od początku istnienia firmy pobrano prawie 1 milion kWh, za pomocą których kierowcy przejechali ponad 5,5 mln km. Średnio jedna sesja trwała około 65 minut, zaś w ładowaniu szybkim ok. 30 minut. Najpopularniejszym standardem ładowania w sieci GreenWay Polska nadal pozostaje CHAdeMO, który odpowiada za prawie połowę wszystkich sesji ładowania.

GreenWay nawiązał w 2019 roku współpracę z kilkoma dużymi partnerami, którzy zdecydowali się na udostępnienie swoich lokalizacji pod budowę ładowarek: Amic (firma zarządzająca siecią stacji paliw AMIC Energy), AmRest (spółka zarządzająca siecią restauracji KFC), Ceetrus (firma zarządzająca centrami handlowymi Auchan), a także Klepierre (spółka zarządzająca galeriami handlowymi).

Na koniec 2019 roku w sieci GreenWay zarejestrowanych było ponad 4,3tysiąca użytkowników. W ciągu roku do grona zarejestrowanych użytkowników dołączyło o 2580 kierowców, co oznacza, że średnio w ciągu miesiąca rejestrowało się w sieci 215 osób.

There are 1 comments

  1. Avatar

    30 a 60 minut to mega róznica w czasie postoju. Staram sie zajezdzac na greenway’a szybkie ładowanie minimum 2 razy w tygodniu przed praca i na szybkie sniadanie w galerii

    Reply

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane