GS3 oraz GS4 – nowe smartfony Gigaset

Gigaset zaprezentował dwa nowe smartfony: GS4 oraz GS3. Wraz z zaprezentowanymi urządzeniami Gigaset wprowadza nowe, uproszczone nazewnictwo swoich smartfonów – obok dotychczas stosowanych liter „GS” pojawiać się będzie rosnąca liczba oznaczająca kolejną linię telefonów.

Nowe modele GS3 i GS4 to następcy smartfonów GS190 oraz GS195. Urządzenia otrzymały nowe funkcje i możliwości. Zdaniem Jacka Adamiaka, reprezentującego markę Gigaset w Polsce, do najważniejszych należy zaliczyć ładowanie bezprzewodowe, NFC do płatności zbliżeniowych, a także wymienną baterię. Z przodu umieszczono diodę LED do powiadomień.

Gigaset GS4

Gigaset GS4 dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czerni oraz bieli. 6,3-calowy wyświetlacz Full HD+ (rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli) wyposażony jest w szereg czujników, a kamerę do selfie umieszczono w wycięciu V notch. Tylna część obudowy jest wykonana z hartowanego szkła i posiada system trzech aparatów. Główny oferuje rozdzielczość 16 MP), szerokokątny 5 MP, a aparat makro 2 MP. Do dyspozycji jest także lampa błyskowa LED. Obiektywy zostały pozbawione wystającej ramki, dzięki czemu smartfon leży płasko na gładkich powierzchniach. Dostępny jest także czytnik linii papilarnych.

Akumulator o pojemności 4300 mAh gwarantuje długi czas działania urządzenia. Jest wymienny, co jest wyrazem troski o środowisko. Moc każdego akumulatora zmniejsza się z czasem, a możliwość samodzielnej wymiany eliminuje konieczność wysyłania telefonu do serwisu. GS4 obsługuje szybkie ładowanie bezprzewodowe do 15 watów z kompatybilnymi zasilaczami. Funkcja NFC umożliwia płatności zbliżeniowe, na przykład za pośrednictwem Google Pay, a Bluetooth 5.0 zapewnia stabilne połączenie z bezprzewodowymi zestawami słuchawkowymi. W środku znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Helio P70 firmy MediaTek z taktowaniem do 2,1 GHz, który zapewnia płynne działanie wszystkich aplikacji.

Dodatkiem, dostępnym na wybranych rynkach, będzie możliwość personalizacji GS4 indywidualnym zdjęciem, fabrycznie naniesionym na całą płaszczyznę tylnej obudowy. Szybka realizacja tego typu zamówienia jest możliwa min. dzięki produkcji tego smartfona w Niemczech.

Gigaset GS3

Model Gigaset GS3 standardowo dostępny będzie w kolorze grafitowej szarości, ale za sprawą opcjonalnych elementów obudowy, smartfon będzie mógł przybrać m.in. barwę czerwoną, złotą lub niebieską.

GS3 posiada mocny akumulator o pojemności 4000 mAh wspierany przez bezprzewodowe ładowanie z mocą do 10 watów i również jest wymienny. GS3 jest nieznacznie mniejszy od swojego brata i waży 172 gramy. 6,1-calowy wyświetlacz HD+ oferuje rozdzielczość 1560 x 720 pikseli. Frontowy aparat posiada rozdzielczości 8 MP, a aparat główny 13 MP. Na tylnej ściance znajdziemy także szerokokątny obiektyw 8 MP. Aparaty w tym smartfonie także pozbawione są wystającej ramki wokół obiektywu. W GS3 zastosowano wydajny ośmiordzeniowy procesor Helio A25 firmy MediaTek, który posiada wystarczającą moc obliczeniową do realizacji codziennych zadań.

Zarówno Gigaset GS3, jak i GS4 posiadają 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej na dane, a także działają pod kontrolą systemu Android 10. Oferują gniazda na dwie karty SIM, a także slot na kartę pamięci o pojemności do 512 GB. Obydwa modele sygnalizują nieodebrane połączenia lub wiadomości za pomocą diody LED na frontowym panelu. Aparaty posiadają funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której można odblokować telefon. Można tego dokonać także poprzez czytnik linii papilarnych.

Gigaset GS3 trafi do sprzedaży w Niemczech w połowie listopada br. Na tamtejszym rynku będzie kosztował ok. 179 Euro. Wymienne osłony (cena ok. 4 Euro) będą dostępne w kolorach Classy Rose Gold, Racing Red, Arctic Blue i Oceanic Petrol. Sugerowana cena Gigaset GS4 w Niemczech wyniesie 229 Euro, a model trafi do sprzedaży na tamtejszym rynku na początku listopada br. Smartfony dostępne będą także w Polsce.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane