HONOR 20 i HONOR 20 PRO z aparatami 48 Mpix: światowa premiera w Londynie

Marka HONOR oficjalnie zaprezentowała dziś w Londynie swoje najnowsze smartfony HONOR 20 oraz HONOR 20 PRO. To połączenie bardzo ciekawego designu, dużej wydajności oraz sporych możliwości fotograficznych. Swą premierę miał niżej pozycjonowany, ale też ciekawy model HONOR 20 LITE.

HONOR 20 i HONOR 20 PRO

Zaprezentowana seria dwóch wyższych modeli HONOR 20 wyróżnia się już swoim wyglądem. Producent określa ten styl jako „dynamiczny design holograficzny”. Cóż to takiego? W skrócie – trójwarstwowa obudowa tworzy przestrzenne efekty w zależności od kąta padania światła. Na czym polega nowość? HONOR poszedł o krok dalej w modzie na lśniące obudowy – wewnątrz tylnego panelu osadzone są miliony miniaturowych pryzmatów.

Trzy warstwy to: szkło, kolor i warstwa głębi. Gdy światło przechodzi przez pryzmaty w najgłębszej warstwie, światło zostaje odbite i rozszczepione we wszystkich kierunkach. Jak przekonuje producent, jest to tak skomplikowany proces, że na 100 obudów jedynie 20 spełnia ścisłe standardy kontroli.

Przestrzenne, holograficzne efekty zostały zastosowane w wariantach kolorystycznych Phantom Black lub Phantom Blue w modelu HONOR 20 PRO oraz w kolorach Midnight Black i Sapphire Blue w przypadku HONOR 20. Są też bardziej stonowane warianty kolorów, w tym biały.

Potężne aparaty

Jednak nie dla połyskującej obudowy z nawet najładniejszymi efektami kupuje się smartfon. Dwa wyższe modele z serii HONOR 20 dołączyły do elitarnego grona modeli z aparatami 48 Mpix wspieranymi sztuczną inteligencją.

HONOR 20 i HONOR 20 PRO otrzymały aparat główny Sony IMX586 48 MPix z trybem AI Ultra Clarity oraz trybem nocnym AIS Super Night. Wartość przesłony w modelu HONOR 20 PRO ma rekordowe f/1,4. Część foto w 20 PRO tworzy także obiektyw szerokokątny współpracujący z matrycą 16 Mpix (przesłona f/2,2), teleobiektyw z matrycą 8 Mpix (f/2,4) i aparat makro 2 Mpix (f/2,4), który umożliwia bliższe oraz szersze zdjęcia z optyczną stabilizacją obrazu (OIS).

HONOR 20 ma nieco inny układ: główny aparat 48 Mpix f/1,8, aparat szerokokątny 16 Mpix (f/2,2), aparat do pomiaru głębi 2 Mpix i aparat makro 2 Mpix (f/2,4). Nie ma natomiast teleobiektywu.

Mocnym atutem sekcji aparatów w modelach HONOR 20 i HONOR 20 PRO jest tryb AIS Super Night oraz bardzo jasna optyka. Przesłona f/1,4 w HONOR 20 PRO pozwoli na robienie wyraźnych zdjęć nawet w bardzo ciemnych miejscach. Wspierana przez sztuczną inteligencję technologia stabilizacji obrazu wykonuje serię ujęć, by połączyć je w jedno zdjęcie. Efektem są ostre obrazy nocne ze zwiększoną jasnością, niższym szumem oraz lepszym zachowaniem koloru.

Inteligentny aparat 48 Mpix pozwala użytkownikom na robienie wyraźnych zdjęć, zwłaszcza w trybie AI Ultra Clarity. Ponadto, podwójny procesor sztucznej inteligencji NPU i podwójny procesor obrazu ISP zastosowanego w tych dwóch modelach chipsetu Kirin 980 z AI (7nm) łączą najwyraźniejsze szczegóły z każdego ujęcia w jedno zdjęcie „Super 48MPix” z jakością przekraczającą standardowe zdjęcia 48Mpix.

Dzięki obiektywowi szerokokątnemu współpracującemu z matrycą o rozdzielczości 16 MPix użytkownicy otrzymują możliwość robienia zdjęć 117°. Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) używa żyroskopów, by szybko przesuwać części soczewki, co przeciwdziała utracie ostrości, nawet gdy zdjęcie wykonywane jest trzęsącymi się dłońmi.

Obiektyw makro 2 MPix umożliwia robienie wyraźnych zdjęć z odległości 4 cm. Dodatkowo funkcja 3-krotnego bezstratnego zoomu optycznego, 5-krotnego zoomu hybrydowego i 30-krotnego zoomu cyfrowego pozwala na dyskretne ujęcia z oddali.

Jak poinformował producent, aparat w HONOR 20 Pro został już oceniony przez DXO z wynikiem 111 punktów.

Duże ekrany, spora moc

HONOR 20 i HONOR 20 Pro otrzymały wyświetlacz o przekątnej 6,26″ (2340p x 1080p) ze stosunkiem ekranu do obudowy na poziomie 91,7%.

Procesor Kirin 980 w modelu  HONOR 20 PRO wspierany jest przez 8 GB pamięci RAM, a na pliki i aplikacje otrzymujemy 256 GB. HONOR 20 ma 6 GB i 128 GB.

Czytnik linii papilarnych, umieszczony na prawej części aluminiowej ramy, odpowiada naturalnej pozycji palców przy podnoszeniu telefonu. Asymetryczne umiejscowienie aparatów w kształcie litery “L” umożliwiło zamontowanie baterii o pojemności 4,000 mAhi (3750 mAh w HONOR 20), która zapewnia na pełen dzień bezproblemowego użytkowania telefonu.

Seria HONOR 20 wyposażona została w GPU Turbo 3.0, który wspiera możliwości sprzętowe urządzenia, maksymalizując doznania wizualne i upłynniając sterowanie. Seria HONOR 20 weszła we współpracę z około 25 najbardziej popularnymi tytułami w tym: Fortnite, PUBG Mobile, i Arena of Valor.

Poza wrażeniami wizualnymi i interaktywnymi, użytkownicy mogą zanurzyć się we wszechstronne doświadczenie audio poprzez system Virtual 9.1 Surround Sound zasilany przez Histen 6.0. Po raz pierwszy ta technologia została wprowadzona do smartfonów. System Virtual 9.1 Surround Sound wspiera wszystkie rodzaje słuchawek przewodowych i bezprzewodowych oraz dodaje podwójny wbudowany mikrofon z redukcją hałasu – system skrojony do potrzeb wszystkich audiofilów.

HONOR 20 wyceniony został na 499 euro, a HONOR 20 Pro na 599 euro. Kiedy wejdą do Polski, na razie nie wiadomo.

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Huawei wyprzedza Apple!

Opublikowane przez - 6 września 2017 0
Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez firmę Counterpoint, Huawei zostało drugim na świecie największym producentem smartfonów, deklasując tym samym…

Nowa oferta PLAY internet

Opublikowane przez - 11 sierpnia 2015 0
W dniu dzisiejszym na konferencji prasowej PLAY przedstawił nową ofertę internetu, zarówno z urządzeniami jak i bez. Jest ona, przynajmniej…

Świecąca nowość od XPG

Opublikowane przez - 2 lutego 2021 0
Firma XPG, znana z gotowych systemów, podzespołów komputerowych i akcesoriów dla graczy, prezentuje nowość w postaci dysku Spectrix S20G. Produkt…