htc exodus 1

HTC Exodus 1 już niebawem trafi do pierwszych właścicieli

Przedstawiciel HTC poinformowali dzisiaj, że pierwszy smartfon na świecie z technologią blockchain już niebawem trafi do pierwszych użytkowników. Co więcej, tajwański producent nawiązał współpracę z Charlie Lee, twórcą kryptowaluty Litecoin.

Wysyłka smartfonów HTC Exodus 1 już się rozpoczęła, jako pierwsi na urządzenia mogą liczyć użytkownicy, którzy zakupili je w ramach programu early access.

Zespół HTC Exodus zyskał również bardzo ważnego konsultanta – to Charlie Lee, twórca kryptowaluty Litecoin. Ponadto, Litecoin stał się trzecią walutą po Bitcoin i Ethereum, którą można zapłacić za pierwszy na świecie smartfon oparty na technologii blockchain.

Dla przypomnienia, HTC Exodus 1 to bowiem nie tylko zwykły smartfon, ale również bezpieczny portfel na kryptowaluty. Smartfon zawiera bezpieczną przestrzeń – enklawę – wydzielony obszar na urządzeniu, chroniony także przed systemem operacyjnym Android. W enklawie tej użytkownik bezpiecznie przechowa swoje klucze kryptograficzne, bez względu na to, czy są to waluty, czy niezamienne tokeny NFT.

htc exodus

Jeśli chodzi o specyfikację smartfonu, to mamy tu do czynienia z topowymi podzespołami godnymi flagowca. HTC Exodus 1 napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 845, który może liczyć na wsparcie 6GB pamięci RAM. Przestrzeni na dane otrzymamy 128GB.

Do dyspozycji użytkownika oddano również 6-calowy ekran o rozdzielczości QuadHD+ i proporcjach 18:9, podwójny aparat główny (12 Mpix + 16 Mpix) z możliwością nagrywania filmów w 4K i 60 kl/s oraz podwójny aparat do selfie (8Mpix + 8Mpix). Specyfikację uzupełnia akumulator o pojemności 3500 mAh. Całość działa pod kontrolą systemu Android Oreo.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane