htc exodus 1

HTC Exodus 1 oficjalnie – pierwszy smartfon z technologią blockchain

HTC zaprezentowało swój pierwszy smartfon oparty na technologii blockchain – “Exodus 1” w ramach wczesnego dostępu. Ruszyła też przedsprzedaż na stronie www.htcexodus.com. Po raz pierwszy w historii, zamówienia można składać w kryptowalutach – BTC lub ETH. Realizacja zamówień ma nastąpić w grudniu.

Jak twierdzi tajwański producent HTC Exodus 1 to: “połączenie wydajności i atrakcyjnego designu, których można się spodziewać po flagowej linii urządzeń marki HTC z technologią blockchain i oprogramowaniem niezbędnym do stworzenia smartfona odpowiadającego potrzebom nowoczesnego użytkownika i nowej ery Internetu.”

HTC Exodus 1 to bowiem nie tylko zwykły smartfon, ale również bezpieczny portfel na kryptowaluty. Smartfon zawiera bezpieczną przestrzeń – enklawę – wydzielony obszar na urządzeniu, chroniony także przed systemem operacyjnym Android. W enklawie tej użytkownik bezpiecznie przechowa swoje klucze kryptograficzne, bez względu na to, czy są to waluty, czy niezamienne tokeny NFT, a w niedalekiej przyszłości być może wszystkie cyfrowe dane.

HTC opracowało wyjątkowy, unikatowy społeczny mechanizm odzyskiwania kluczy – Social Key Recovery – przydatny na wypadek zagubienia lub kradzieży smartfona, czy też zwyczajnie, w przypadku kiedy użytkownik zapomni kluczy. Sposób jest łatwy i bezpieczny. Gwarantuje też, że HTC nie przechowuje kluczy w żadnej centralnej bazie danych ani innym miejscu. Przez cały czas są one wyłącznie pod kontrolą właścicieli. Zaprojektowany przez HTC mechanizm pozwala użytkownikowi wybrać kilka zaufanych kontaktów, którym powierzane są elementy kluczy, podzielone wcześniej przy użyciu tajnego algorytmu udostępniania. Wymagane jest tylko zainstalowanie aplikacji do zarządzania kluczami. Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, użytkownik będzie mógł szybko odzyskać dostęp do swoich funduszy.

htc exodus 1

HTC zaprasza kryptografów i programistów z całego świata do przyłączenia się do społeczności HTC Exodus i wspólnego działania na rzecz udoskonalenia enklawy. W ramach wczesnego dostępu producent zaprasza społeczność do dzielenia się uwagami, które mogłyby jeszcze ulepszyć działanie portfela i bezpiecznego przechowywania danych przez kanał “HTC EXODUS (OFFICIAL)” w serwisie Telegram.

HTC chce spopularyzować tę technologię, dlatego też w kolejnym kroku upubliczni API, który pozwoli developerom korzystać z Exodus 1 do ochrony kluczy i podpisywania transakcji. Firma udostępni też partnerom, którzy podzielają jej wizję API zarządzania kluczami Zion oraz SDK portfela – aby już teraz rozszerzyć ekosystem blockchain i zbudować podwaliny bezpieczeństwa i zaufania.

HTC Exodus 1 można zamówić w przedsprzedaży w ramach programu wczesnego dostępu na stronie: www.htcexodus.com.

HTC Exodus 1 specyfikacja

Poza funkcjami związanymi z kryptowalutami, HTC Exodus może pochwalić się mocną specyfikacją.

Smartfon napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 845, który może liczyć na wsparcie 6GB pamięci RAM. Przestrzeni na dane otrzymamy 128GB.

Do dyspozycji użytkownika oddano również 6-calowy ekran o rozdzielczości QuadHD+ i proporcjach 18:9, podwójny aparat główny (12 Mpix + 16 Mpix) z możliwością nagrywania filmów w 4K i 60 kl/s oraz podwójny aparat do selfie (8Mpix + 8Mpix). Specyfikację uzupełnia akumulator o pojemności 3500 mAh. Całość działa pod kontrolą systemu Android Oreo.

Cena smartfonu w kryptowalutach wynosi 0,15 BTC lub 4,78 ETH, (obecnie około 3570 złotych).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane