HTC One E8 – One w plastiku

MobilityAutor:

HTC One E8 (01)

Dla wielu fanów marki HTC flagowy One M8 okazał się zbyt drogi, na co wpływ miała m.in. precyzyjnie wykonana obudowa z metalu. Jednocześnie smartfon zniechęcał nieco aparatem 4 Mpix, czym wyraźnie ustępował tańszej konkurencji. Model One E8 to odpowiedź HTC na te zarzuty. Czy plastikowa obudowa i aparat 13 Mpix opłaciły się Tajwańczykom?

Bryła modelu E8 od razu kojarzy się z HTC i serią One. Powyżej i poniżej ekranu widać spore maskownice głośników stereo BoomSound, nad dolnym umieszczono logo HTC, a na prawo od górnego – czujniki i aparat. Złącza microUSB i słuchawkowe ulokowano na dolnej krawędzi, co nie zachwyca ergonomią. Niestety, to samo można powiedzieć o włączniku wstawionym idealnie pośrodku górnej krawędzi.

Przyciski głośności znalazły się z kolei na prawej krawędzi i zapewniają dobry dostęp, nawet osobom o niewielkich dłoniach. Na lewej i prawej ściance znajdziemy też wysuwane tacki nanoSIM i microSD.

(…)

HTC One E8 (06)

WERDYKT

E8 to One M8 z kilkoma modyfikacjami. Topowe podzespoły zapewniają niezrównaną wydajność, atutami są też: HTC Sense z BlinkFeed, aparat 13 Mpix i dobre głośniki stereo. Ustępstwem jest plastikowa obudowa oraz brak portu IR. Także aktualizacja do Androida 5.0 odbędzie się sporo później niż w One M8, a nawet M7. Mimo to E8 stanowi dobry wybór, szczególnie jeśli zależy Wam na ładnych fotkach i dobrych głośnikach.

Cały test HTC One E8 do przeczytania w bieżącym wydaniu Mobility

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mobility

Mobility

Jako marka istniejemy na rynku od 2001 roku. Swoją obecność podkreślamy przede wszystkim wydawaniem magazynu „Mobility”, który zaledwie po kilku latach został uznany na rynku jako największy i najbardziej popularny miesięcznik o smartfonach i najnowszych technologiach mobilnych.

Powiązane

HTC Earbuds Wireless w Polsce

Opublikowane przez - 8 stycznia 2021 0
Firma HTC zaprezentowała zupełnie nową kategorię produktową w swojej ofercie – bezprzewodowe słuchawki dokanałowe. HTC poszukuje swojej drogi biznesowej poszerzając ofertę…