HTC pracuje nad flagowcem ze Snapdragonem 855 i modemem 5G

Pomimo rosnących problemów finansowych, HTC wciąż ma zamiar tworzyć smartfony. Następny flagowiec producenta otrzyma procesor Snapdragon 855 i modem 5G.

W sierpniu bieżącego roku HTC zanotowało 45,21 miliona dolarów przychodu, niestety był to wynik, aż 53,72% gorszy od analogicznego okresu za rok 2017. Coroczny spadek przychodów i zysków w wypadku tajwańskiego producenta jest już regułą. Pomimo coraz większych problemów finansowych HTC nie rezygnuje ze swojego działu zajmującego się smartfonami.

Kevin Duo – jeden z głównych inżynierów HTC, zdradził, że jego firma zamierza dalej się rozwijać i tworzyć nowe urządzenia. Następny flagowiec producenta zasilany będzie przez nadchodzący SoC marki Qualcomm – Snapdragon 855. Nowy układ amerykanów zostanie wykonany w 7nm procesie technologicznym, co powinno przełożyć się na znaczny wzrost wydajności i energooszczędności. Co ciekawe HTC nie zamierza skorzystać ze standardowego układu wyposażonego dodatkowo w modem Snapdragon X24. Tajwański producent chce sięgnąć po opcjonalną wersję z wbudowanym modemem Snapdragon X50, który pozwoli na bezproblemowe korzystanie z sieci 5G.

Pewne jest, że HTC pozostanie na rynku smartfonów jeszcze przez jakiś czas. Widać też, że firma nie ma zamiaru rezygnować z najnowszej technologii. Co więcej może się okazać, że w wypadku 5G wyprzedzi ona np. Samsunga. Spekuluje się bowiem, że Galaxy S10 z modemem 5G, będzie dostępny wyłącznie na terenie Korei Południowej.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane