HTC żyje i pracuje nad nowym smartfonem

HTC wciąż nie znalazło pomysł na wydostanie się z kryzysu. Ostatnie wyniki finansowe tajwańskiego producent również nie napawają optymizmem. Okazuje się jednak, że nie przeszkadza to inżynierom HTC w pracach nad kolejnym smartfonem, tym razem dedykowanym mniej wymagającym użytkownikom.

Cofnijmy się na chwilę do roku 2011, wówczas tajwański producent wydaje w ciągu roku ponad 30 różnych smartfonów, nie wspominając o innych mobilnych urządzeniach. Zaledwie parę lat później – w 2018 roku, HTC jest w stanie wypuścić na rynek zaledwie 6 urządzeń w dwanaście miesięcy, w tym niezwykły twór jakim jest – HTC Exodus 1 oraz budżetowe konstrukcje HTC Desire 12 oraz Desire 12 Plus.

Wielce prawdopodobne, że to właśnie rodzina urządzeń Desire doczeka się niebawem nowego członka. Smartfon o nazwie kodowej HTC 2Q72XXX pojawił się na liście urządzeń z certyfikatem Bluetooth. Z opublikowanych tam informacji dowiadujemy się, że smartfon będzie napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 435, co jednoznacznie sugeruje, że mamy do czynienia z budżetową konstrukcją.

Kiedy możemy spodziewać się oficjalnej prezentacji urządzenia? Bardzo możliwe, że dopiero w przyszłym roku. HTC stara się na wszelkie sposoby ciąć koszty, a trudno uwierzyć, że tajwański producent pojawi się w Las Vegas na targach CES (8 – 12 stycznia 2019) z pustymi rękoma.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane