Huawei otrzyma 2-tygodniowe przedłużenie licencji do współpracy z firmami amerykańskimi

Roman PakotaAutor:
Huawei ma otrzymać dwutygodniowe przedłużenie swojej licencji na współpracę z firmami amerykańskimi. To krótkie przedłużenie trwającego do tej pory 90-dniowego przedłużenia, które własnie dziś wygasa.

W maju władze USA umieściły Huawei na czarnej liście handlowej, uznając, że jej działalność stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Zakazały tym samym amerykańskim firmom zaopatrywania chińskiego konglomeratu w technologię pochodzącą z USA. Następnie udzielono ulgi ogólnej, która została przedłużona w sierpniu o trzy miesiące. Dziś dobiegła ona końca.

Dobre wieści dla Huawei nadchodzą z kilku kierunków, w tym wznowienia działalności z Qualcomm i ARM. Rosnąca sprzedaż, pomimo konsekwencji wojny handlowej pokazała, że ​​nie wszystko stracone. Jeden poważny problem nie został jednak rozwiązany: zakaz oznaczał, że najnowsze telefony Huawei nie były w stanie uzyskać licencji od Google. Mimo że nadal działają na Androidzie, brak wsparcia usług Google Play sprawia, że ​​trudno je sprzedać na zachodni rynek.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

mPojazd wjeżdża na iPhony

Opublikowane przez - 29 listopada 2019 0
mPojazd, czyli jedna z najpopularniejszych usług aplikacji mObywatel, jest już dostępna w smartfonach z systemem iOS Od zeszłego roku kierowcy…

Orlen stawia na wodór

Opublikowane przez - 29 stycznia 2020 0
PKN Orlen podpisał z Gminą Miasto Płock list intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu publicznego opartego o napędy…