Huawei P30 i P30 Pro – ujawniono szczegóły na temat specyfikacji smartfonów

Za dokładnie dwa tygodnie – 26 marca, Huawei zaprezentuje nam nowe flagowe smartfony z serii P30. Do sieci trafiły pierwsze konkretny na temat specyfikacji urządzeń.

Modele Huawei P30 i P30 Pro uzyskały właśnie niezbędne certyfikaty na terenie Tajwanu i Indonezji, dzięki temu dowiedzieliśmy się co kryją w sobie najnowsze flagowce chińskiego producenta. Huawei P30 (o nazwie kodowej ELE-L29) będzie dostępny w wariantach z 6 GB lub 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na dane. Huawei P30 Pro (nazwa kodowa VOG-L29) zadebiutuje z 8 GB RAM i 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Wspomnianej dwójce towarzyszył jeszcze jeden model oznaczony jako MAR-LX2, którym prawdopodobnie jest Huawei P30 Lite.

Z opublikowanych informacji dowiedzieliśmy się również, że wszystkie trzy modele wyposażone zostały w modemy 4G LTE, co może oznaczać, że żaden z flagowców nie otrzyma modemu 5G – Balong 5000, a przynajmniej nie na starcie – możliwe, że w późniejszym terminie zadebiutuje limitowana edycja z dopiskiem “5G”.

Jeśli chodzi o pozostałą część specyfikacji to możemy śmiało założyć, że Huawei P30 i P30 Pro napędzane będą przez procesor Kirin 980. Spekuluje się również, że P30 otrzyma potrójny, a P30 Pro poczwórny aparat główny. Obydwa modele mają nam oferować 10-krotny bezstratny zoom.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Mirosław Hermaszewski twarzą Tooway

Opublikowane przez - 7 lipca 2015 0
Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak, który odbył lot w kosmos, poleca  usługi internetu satelitarnego Tooway. Kampania reklamowa otwiera współpracę między kosmonautą…