Huawei podpisało umowę na budowę sieci 5G w Rosji

Roman PakotaAutor:
Rosyjski prezydent Władimir Putin gości obecnie chińskiego przewodniczącego Xi Jinpinga, z okazji 70 lat stosunków handlowych między tymi dwoma krajami. Aby uczcić to wydarzenie, Huawei podpisał umowę z rosyjskim operatorem MTS na budowę sieci 5G.

Umowa została podpisana między Guo Pingiem, dyrektorem Huawei i Aleksiejem Kornya, prezesem i dyrektorem generalnym MTS. Nie jest to jednak zwykła transakcja. Jest to wyraźna deklaracja partnerstwa między Chinami a Rosją w czasie, gdy Stany Zjednoczone narzuciły restrykcje względem Huawei.

Według CNN Rosja nie podziela amerykańskich obaw dotyczących bezpieczeństwa.

Fakt, że w ceremonii uczestniczyli obaj prezydenci, dowodzi, jak ważne są partnerstwa technologiczne dla Rosji i Chin. MTS potwierdził, że sieci 5G mają zacząć działać w tym roku, wraz z dalszym rozwojem w 2020 roku – powiedział Guo Ping.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Qualcomm pozywa Meizu

Opublikowane przez - 17 października 2016 0
Amerykański producent słynący z produkowania podzespołów do smartfonów – Qualcomm, pozwał do sądów w USA, Niemczech i Francji chińskiego producenta…

Sprzedaż Xiaomi w Chinach spada!

Opublikowane przez - 8 sierpnia 2016 0
Choć Xiaomi jest „młodym” producentem to zdążył już sobie wyrobić solidną markę, a także wskoczyć na topowe miejsca rankingów sprzedaży.…