Huawei rejestruje nazwy “Huawei Mate Mini” oraz “Huawei Mate Smart”

Chiński producent złożył niedawno w Urzędzie ds. Własności Intelektualnej Unii Europejskiej aplikacje znaków towarowych “Huawei Mate Mini” i “Huawei Mate Smart”. Czyżby szykowała się nam kolejna linia smartfonów?

Z opublikowanych dokumentów nie dowiadujemy się wiele, jednak jako że podlegają one pod kategorię “smartfony”, to śmiało możemy założyć, że chodzi o przyszłe modele.

Huawei Mate Mini może być alternatywą dla coraz większych flagowców. Nie każdy przepada za ogromnymi smartfonami, a lista urządzeń premium z małymi wyświetlaczami jest obecnie niezwykle krótka. Chiński producent być może chce zagarnąć dla siebie niszę, w której nie miałby obecnie zbyt dużej konkurencji.

Jeszcze bardziej zagadkowy wydaje się model Mate Smart. Spekuluje się, że model ten może łączyć w sobie najlepsze cechy flagowej serii Mate i średnio-budżetowej P Smart. Ostatecznie może z tego wyjść konkurent dla np. Pocophone F1, czyli średniaka o specyfikacji flagowca.

Pamiętajcie, że powyższe informacje, to w dużej mierze przypuszczenia i jeszcze wszystko może się w kwestii “Huawei Mate Mini” i “Huawei Mate Smart” wydarzyć.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane