Huawei rusza z programem testów EMUI 9 beta i Android 9 Pie

Huawei rusza z programem testów EMUI 9 dla użytkowników flagowych smartfonów Huawei i Honor. Posiadacze wybranych modeli mogą zapisać się do programu betatestów, by otrzymać rozwojową wersję oprogramowania z aktualizacją do Androida 9.0 wraz z nową edycja interfejsu opracowanego przez Huawei, czyli EMUI 9. Oficjalna premiera zapowiedzianego na targach IFA 2018 EMUI 9 nastąpić ma natomiast wraz z prezentacją Huawei Mate 20 w październiku.

EMUI 9 ma być szybszy i prostszy w użytkowaniu. Producent zapowiedział, że z menu ustawień zniknie blisko 100 pozycji, które uznane zostały za zbędne, a za to utrudniają łatwe korzystanie z systemu. To na pewno dobre posunięcie, na zagmatwane struktury menu sam narzekałem w recenzji Huawei P20 Pro.

Przeprojektowaniu uległ także interfejs, na przykład zakładki niektórych menu, które są na górze, teraz zostały przeniesione na dół, by się łatwiej nimi posługiwać, co jest szczególnie ważne na dużych ekranach, zwłaszcza w czasach, gdy nowym standardem są proporcje 18:9 czy nawet 19:9. Według zapowiedzi z targów IFA interfejs EMUI 9 ma być także szybszy, bardziej wydajny w grach, zostaną także zintegrowane z nim nowe funkcje, wprowadzone przez Google w Androidzie 9.

Program beta testów otwarty jest dla użytkowników takich modeli:

  • Huawei Mate 10
  • Huawei Mate 10 Pro
  • Huawei P20
  • Huawei P20 Pro
  • Honor 10
  • Honor View 10
  • Honor Play

Niestety, nie wiadomo, w jakich krajach i w jakich terminach będzie możliwe uczestnictwo w programie. Sprawdziłem w Huawei P20 Pro i niestety program nie jest dla mnie dostępny. Być może zmieni się to z czasem.

Co trzeba zrobić, by zapisać się do programu beta? Należy wejść na stronę Friendly User Test, pobrać i zainstalować dostępną tam aplikację BETA. Poza zalogowaniu się do niej (może wymagać założenia konta), trzeba zajrzeć do zakładki Dane osobiste → Dołącz do projektu. Jeżeli program jest dostępny, trzeba się do niego zgłosić. Aktualizacja do EMIU 9 powinna być dostępna jako OTA.

Źródło: Android Authority

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

CyberTarcza Orange

Opublikowane przez - 16 kwietnia 2015 0
Orange zaprezentował CyberTarczę, czyli nowe bezpłatne rozwiązanie, które zapewni większe bezpieczeństwo w sieci użytkownikom Neostrady. Umożliwi ona wykrycie większości potencjalnych…