Huawei Watch 3 już wkrótce z odnowionym HarmonyOS i eSIM

Huawei Watch 2 pojawił się w 2017 roku z systemem operacyjnym Google Wear. Od tego czasu firma skupiła się na serii Watch GT, która obsługuje własne oprogramowanie. Teraz w końcu możemy dostać sequel. Huawei Watch 3 pojawi się w maju br.

Oczywiście nie będzie pracował na Google. Co ciekawe, nie będzie też korzystał z tego samego LiteOS, który widzieliśmy w zegarkach GT.

Zamiast tego uruchomi HarmonyOS z zupełnie nowym interfejsem użytkownika. Będzie również obsługiwać więcej aplikacji innych firm, czego obecnie brakuje w serii GT. Ten model skupi się na zaawansowanych funkcjach sztucznej inteligencji i w związku z tym może mieć krótszą żywotność baterii.

Interfejs wygląda nieco inaczej niż w wersji demonstracyjnej smartwatcha HarmonyOS, którą widzieliśmy we wrześniu ubiegłego roku.

Huawei Watch 3 będzie miał również eSIM, podobnie jak Watch 2 Pro (standardowy Watch 2 miał gniazdo nano-SIM). To odróżni go od serii GT, w której brakuje mobilnej łączności danych. Ponadto Watch 3 będzie wyposażony w obsługę WeChat z możliwością odpowiadania – tekstem lub głosem (w celu wysłania wiadomości głosowej lub dyktowania do silnika zamiany mowy na tekst).

Może się zdarzyć, że seria Huawei P50 zostanie przełożona na czerwiec. Ta premiera może nawet posłużyć jako miejsce prezentacji nowego smartwatcha. Podobnie jak smartwatch, seria P50 zostanie uruchomiona z HarmonyOS.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Lenovo i Microsoft łączą siły

Opublikowane przez - 28 maja 2015 0
Lenovo i Microsoft poinformowały o rozpoczęciu współpracy, która zmieni sposób wyszukiwania zawartości cyfrowej. Zadanie to zyska nowy, bardziej osobisty wymiar…