Huawei wciąż wierzy w tablety i wprowadza MediaPad M5 lite z rysikiem

Ekran Full HD z trybem ochrony oczu, cztery głośniki certyfikowane przez firmę Harman Kardon, wydajna bateria oraz niska waga to funkcje, które Huawei zachwala w swoim nowym tablecie MediaPad M5 lite. Jego zaletami mają być także specjalne rozwiązania zastosowane z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu dzieci. Huawei MediaPad M5 będzie oferowany z rysikiem, a w przedsprzedaży od 30 lipca dodatkowo z etui.

Przekątna ekranu Huawei MediaPad M5 lite wynosi 10.1 cala, a rozdzielczość 1920×1200. Tablet oferuje cztery głośniki, które zostały certyfikowane i dostrojone przez firmę Harman Kardon. Dzięki temu dźwięk jest wyraźny i pozbawiony zakłóceń, do tego świetnie odbierany w zakresie 360 stopni. Funkcja ta przyda się szczególnie podczas oglądania filmów.


Jak przekonuje producent, Huawei MediaPad M5 lite może być doskonałym asystentem nawet w długiej podróży. Bateria o pojemności 7500 mAh pozwala na kilkanaście godzin nieprzerwanego odtwarzania filmów. Można ją też szybko naładować dzięki funkcji QuickCharge. Tablet dodatkowo korzysta z modułu LTE. Dzięki temu dostęp do internetu można mieć także poza domem.

Kącik dziecięcy

Huawei MediaPad M5 lite został wyposażony w funkcje, które docenią rodzice chcący mieć kontrolę nad sposobem wykorzystania tabletu przez dzieci. Zanim urządzenie trafi do dziecka, można zdefiniować czas przeznaczony na zabawę, po którym tablet automatycznie się zablokuje. W podobny sposób można określić dostęp do wybranych funkcji tabletu. Specjalne czujniki zbliżeniowe zadbają o wzrok dziecka. Jeśli oczy znajdą się zbyt blisko ekranu, urządzenie wyśle powiadomienie, aby się odsunąć na bezpieczną odległość. Dla zwiększenia ochrony wzroku można również uruchomić filtr niebieskiego światła.

Parametry techniczne

Tablet został wyposażony w pamięć 3 GB RAM i 32 GB eMMC. Dzięki karcie microSD można ją poszerzyć do 256 GB. Za napęd odpowiada ośmiordzeniowy procesor Kirin 659. Urządzenie korzysta z oprogramowania EMUI 8.0, które działa na systemie operacyjnym Android Oreo. Rozdzielczość przedniego i tylnego aparatu wynosi 8 megapikseli. W zestawie z Huawei MediaPad M5 lite znajduje się także rysik M Pen lite, dzięki czemu użytkownik będzie mógł tworzyć własnoręczne projekty graficzne lub notatki.

W przedsprzedaży, która startuje dziś, Huawei MediaPad M5 lite będzie oferowany z etui. Rekomendowane ceny tabletu:

  • Huawei MediaPad M5 lite WiFi + LTE: 1 399 zł
  • Huawei MediaPad M5 lite WiFi: 1 299 zł

Etui będzie oferowane w zestawie z tabletem Huawei MediaPad M5 lite do zakończenia przedsprzedaży 12 sierpnia br. lub wyczerpania zapasów.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

BLU Pure XR zapowiedziany

Opublikowane przez - 17 sierpnia 2016 0
Amerykański producent BLU zapowiedział właśnie kolejnego smartfona, BLU Pure XR, który ma posiadać 4GB pamięci RAM. BLU Pure XR będzie…