Huawei współpracuje z Audi Group i Volkswagenem

144 0

Huawei and Audi

Huawei i Audi Group będą wspólnie pracować nad rozwojem technologii bezprzewodowego dostępu do Internetu w samochodach.
W najnowszym modelu Audi Q7 zamontowany zostanie moduł LTE firmy Huawei, umożliwiający przesył danych z wykorzystaniem sieci 2G, 3G oraz 4G, w standardzie TDD – LTE oraz FDD LTE. Zastosowane rozwiązanie umożliwia transfer danych z prędkością nawet do 100 Mbps. Współpraca, którą oficjalnie ogłoszono w trakcie trwania targów Consumer Electronic Show w Azji, ma na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy kierowcy i pasażerów, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii Huawei.

 

Z kolei Huawei i Volkswagen ogłosiły plan współpracy w obszarze synchronizacji samochodów z urządzeniami mobilnymi. Firmy zaprezentowały technologię umożliwiającą integrację fabrycznie zainstalowanych systemów samochodowych z urządzeniami mobilnymi, w sposób pozwalający na bezpieczne użytkowanie w trakcie jazdy.

 

Firmy zaprezentowały serię aplikacji, które umożliwiają kierowcy bezpieczne korzystanie z nawigacji, odtwarzacza muzyki, sprawdzania skrzynki email i prowadzenia rozmów telefonicznych. Aplikacje obsługują system MirrorLink, czyli technologię mającą na celu zmaksymalizowanie kompatybilności systemów fabrycznych z urządzeniami mobilnymi. 

źródło: Huawei

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *