huawei

Huawei zamierza zainwestować 2 miliardy dolarów w bezpieczeństwo cybernetyczne

Wczoraj informowaliśmy was o kolejnych problemach Huawei. Chiński producent w ostatnich tygodniach jest coraz częściej atakowany za domniemane braki w cyber-bezpieczeństwie.

Huawei jest zdecydowane udowodnić, że wszelkie obawy lub zarzuty dotyczące bezpieczeństwa ich sprzętu oraz oprogramowania są całkowicie fałszywe. Pierwszym krokiem w walce z globalnymi problemami związanymi z bezpieczeństwem jest modernizacja laboratoriów i dodanie do kadr bardziej wykwalifikowanych osób.

Przedstawiciele Huawei oznajmili podczas ostatniej konferencji, że w ciągu najbliższych pięciu lat planują przeznaczyć blisko 2 miliardy dolarów na rozwój cyber-bezpieczeństwa. Choć chiński producent cały czas utrzymuje, że wszelkie oskarżenia pod jego adresem są bezpodstawne, to dzisiejsze rewelacje pokazują, że nie jest on obojętny na krytykę.

Z całą pewnością Huawei chce również ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych sankcje i zawczasu “uspokoić” decydentów kolejnych państw poddających w wątpliwość działanie sprzętu producenta.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Powstanie polska cyberarmia

Opublikowane przez - 6 lutego 2019 0
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przedstawił pomysł stworzenia nowej formacji. Roboczo mówi się o cyberżołnierzach, właściwa nazwa to wojska obrony…

Vermintide 2 bez loot boxów

Opublikowane przez - 19 października 2017 0
Ostatnio coraz więcej mówi się o tzw. loot boxach. Wyjątkowo gorąca dyskusja rozgorzała przy okazji premiery gry: Śródziemie: Cień wojny,…