huawei

Huawei zostało drugim co do wielkości producentem smartfonów na świecie!

Podczas gdy Samsung wciąż pewnie przewodzi stawce największych producentów smartfonów na Świecie, Huawei i Apple toczą zażarty bój o druga lokatę. W drugim kwartale 2018 roku to właśnie chiński producent wskoczył na drugie miejsce podium, spychając tym samym z tej lokaty Apple.

Informacje te pochodzą z najnowszego raportu firma analitycznej IDC (International Data Corporation). Huawei udało się rozesłać do sklepów ponad 54 miliony urządzeń, co przekłada się na 15,8% udział w światowym rynku smartfonów. Istotne jest również to, że w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017 chińska korporacja zanotował 40% wzrost sprzedaży. Huawei znakomicie radzi sobie również na rodzimym rynku, gdzie przewodzi z udziałami na poziomie 26%. Zdaniem analityków IDC za sukcesem firmy stoi przede wszystkim seria flagowych smartfonów – P20.

Apple udało się sprzedać “zaledwie” 41,3 miliona iPhoneów, co dało amerykańskiemu producentowi 12,1% udział w rynku, jest to wynik o 0.7% lepszy od tego uzyskanego w minionym roku.

Niekwestionowanym liderem pozostaje Samsung, do którego należy 20,9% rynku (73 miliony sprzedanych smartfonów). Co ciekawe, koreański producent zanotował wynik, aż 10,4% gorszy niż w drugim kwartale 2017 roku. Spekuluje się, że jest to spowodowane w dużej mierze, mniejszą niż przewidywano, popularnością flagowców Galaxy S9 i S9+.

Liderzy Huawei niejednokrotnie podkreślali, że ich ambicją jest zostanie największym producentem w branży. Choć do Samsung jeszcze im brakuje, to wyprzedzenie Apple dobitnie pokazuje jak popularne są produkty Huawei.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Asus ZenFone 6 z Androidem 10

Opublikowane przez - 5 listopada 2019 0
Asus Zenfone 6 to jeden z najlepiej wyposażonych telefonów w cenie 500 dolarów. Oprócz obrotowego aparatu, niesamowitej wydajności i potężnej…

Vivo X30 z 5G już w grudniu

Opublikowane przez - 28 października 2019 0
W ubiegłym miesiącu vivo zorganizowało konferencję, na której dyrektor firmy ogłosił współpracę z Samsungiem, która wprowadzi smartfon z obsługą 5G…