iFrogz Little Rockerz Costume: test i recenzja. Słuchawki bezpieczne dla dziecka

Nowoczesne technologie fascynują coraz młodsze pokolenia. Nierzadko dziecko ma już swój własny smartfon, a bywa i tak, że nie jest on jedynym jego nowoczesnym urządzeniem. Nic więc dziwnego, że co raz więcej producentów elektroniki zaczyna spoglądać na kilkuletnie dzieci jak na swoją najważniejszą grupę docelową. Przykładem jest to marka iFrogz, należąca do ZAGG, która wprowadziła do sprzedaży słuchawki przeznaczone dla dzieci.

Każdy lekarz zgodzi się z tym, że słuchawki to przekleństwo dzisiejszych czasów. Do gabinetów foniatrów trafiają coraz młodsi pacjenci, którzy skarżą się na zaburzenia słuchu. Niestety, słuchawek używamy za długo w ciągu dnia, a muzyki za ich pomocą słuchamy zbyt głośno. To z tego powodu nawet 1/3 Polaków nie słyszy co najmniej na jedno uchu dźwięków poniżej 30 decybeli.

Jak więc pogodzić chęć korzystania ze słuchawek przez dzieci z bezpieczeństwem i zdrowiem? Przede wszystkim kontrolować to, ile czasu spędzają z nimi na głowie oraz… jak głośno słuchają muzyki. Wybierając słuchawki, których ma używać dziecko, warto sięgnąć po te, które są dla niego bezpieczne.

Na rynku znajdziemy wiele takich zestawów. Swoją propozycję ma też firma ZAGG, właściciel marki iFrogz, która stworzyła serię słuchawek Little Rockerz Costume przeznaczoną dla dzieci.

Co w zestawie?

W kolorowym opakowaniu poza słuchawkami nie znajdziemy nic więcej. Nie ma nawet instrukcji, gdyż zestaw jest bardzo prosty w budowie, a więc także w obsłudze. Nie ma pilota do obsługi połączeń czy zarządzania odtwarzaczem muzycznym. Przewód o długości 1,2 m jest zakończony wtykiem jack 3,5 mm.

Słuchawki dla dziecka

Co sprawia, że akurat jedne słuchawki są odpowiednie dla dzieci, a inne nie? Oczywiście ich wielkość. iFrogz Little Rozkerz Costume mają niewielkich rozmiarów pałąk. Producent jednak nie zapomniał o możliwości regulacji jego długości, tak więc starsze dziecko również z tego zestawu skorzysta.

Zestaw iFrogz został dopuszczony do używania przez dzieci w wieku już nawet trzech lat. Głośność słuchawek to ok. 85 dB, co sprawia, że nawet gdy rozkręcimy głośność na maksymalny poziom, to zagrają one z głośnością najwyżej graniczną dla bezpieczeństwa uszu.

By jednak dziecko chciało używać „bezpiecznych” słuchawek, a nie rasowych, głośnych słuchawek dla dorosłych, to trzeba je jakoś do tego przekonać. Czy można prościej przekonać małą dziewczynkę do założenia bezpiecznych słuchawek niż powiedzieć, że wygląda w nich jak księżniczka? Niejeden chłopiec będzie też chciał być silnym lwem, a to oferuje zestaw Lion.

Zestaw w głównej mierze jest wykonany z tworzywa sztucznego. Reszta to, w zależności od wybranego wariantu, różne rodzaje wykończenia, dzięki którym nasza pociecha może przebrać się w księżniczkę, lwa lub… rakietę.

Materiały są bardzo przyjemne, użyty przewód solidny i gruby, co pozwoli dość długo się cieszyć słuchawkami i nie uszkodzić ich przy pierwszym lepszym pociągnięciu za kabel.

Jak to gra?

Słuchawki grają stosunkowo płasko. Są ciche i tu nie ma z czym dyskutować. Podczas słuchania muzyki przy maksymalnej głośności w dalszym ciągu słyszałem uderzenia w klawisze mojej klawiatury. Sami wiec rozumiecie, że nie o jakość tu chodzi, a o zapewnienie dziecku dźwięku, który mu nie zaszkodzi.

Mimo niewielkiej skuteczności i dość mało dynamicznej reprodukcji dźwięku słuchawki oferują pasmo przenoszenia pomiędzy 18 Hz a 20 kHz. Grają przyzwoicie i jak na potrzeby dzieci, które potrzebują dźwięku z bajek odtwarzanych na tablecie czy też dziecięcej muzyki, zupełnie wystarczający.

Michał Gruszka

WERDYKT

iFrogz Little Rockerz Costume to dobry kompromis pomiędzy potrzebą dzieci, które chcą mieć słuchawki i z nich korzystać, a bezpieczeństwem słuchu młodego człowieka. Przy tym pomysł na upodobnienie zestawu do kostiumu jest strzałem w dziesiątkę!

WADY

  • Brak

ZALETY

  • Bezpieczne dla słuchu
  • Atrakcyjne dla dzieci
  • Tanie w zakupie

iFrogz Little Rockerz Costume

  • Dobre dla dzieci już od trzech lat
  • Głośność 85 dB
  • Pasmo przenoszenia – 18 Hz–20 kHz
  • Kabel jack 3,5 mm
  • Cena – ok. 100 zł

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane