Inea udostępni swoją sieć światłowodową T-Mobile

INEA oraz T-Mobile Polska podpisały list intencyjny. Dotyczy on współpracy w zakresie świadczenia usług hurtowych INEA w modelu BSA. Usługi te zostaną uruchomione w III kwartale 2019 roku.

INEA od dawna realizuje  strategię otwierania sieci światłowodowej i udostępniania jej operatorom. We wtorek 4 czerwca podpisano list intencyjny, którego celem jest udostępnienie T-Mobile Polska możliwie jak największego zasięgu adresowego operatora. T-Mobile Polska podejmie na sieci INEA działania komercyjne.

W INEA wierzymy, że otwarta infrastruktura to przyszłość branży telekomunikacyjnej, dlatego od dłuższego już czasu skupiamy się na współpracy z innymi operatorami. T-Mobile Polska to drugi ogólnopolski dostawca usług, który będzie korzystał z naszej sieci. Jestem przekonany, że dla obu stron będzie to korzystna współpraca, natomiast klienci uzyskają dostęp do nowych usług – komentuje Michał Bartkowiak, Wiceprezes INEA S.A.

Podpisanie listu intencyjnego skomentował także Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska:

Cieszymy się, że dzięki nawiązaniu współpracy z kolejnym partnerem, spółką INEA, będziemy mogli dotrzeć z naszą ofertą światłowodową oraz kompleksowym portfolio usług dla domu do jeszcze większej grupy odbiorców (…). Podpisanie listu intencyjnego z INEA to kolejny krok w tym kierunku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Spada sprzedaż iPada

Opublikowane przez - 13 marca 2015 0
Po pięcioletniej obecności na rynku sprzedaży iPadów należy do przeszłości – informuje TVN24 Biznes i Świat powołując się na CNN…