Intel i ESET – wspólne rozwiązanie do walki z ransomware

Najnowsza generacja urządzeń Intel vPro w połączeniu z ESET Endpoint Security i Intel TDT zapewnia małym i średnim firmom doskonałą ochronę przed oprogramowaniem ransomware. Na rynku są już dostępne rozwiązania ESET wspierane przez technologię Intel Threat Detection (Intel TDT).

Łącząc swoje zaawansowane oprogramowanie zabezpieczające z technologią Intel vPro 9. generacji za pośrednictwem nowo wprowadzonych na rynek procesorów Intel Core 13. generacji, firmy ESET i Intel oferują znakomitą ochronę dla małych i średnich firm w walce z oprogramowaniem ransomware.

Powszechna potrzeba wykrywania i ochrony przed oprogramowaniem ransomware skłoniła nas do opracowania, wspólnie z firmą Intel, innowacyjnych rozwiązań zabezpieczających, które ewoluują wraz z pojawianiem się nowych wariantów złośliwego oprogramowania. Wzbogacając technologię firmy ESET o warstwę krzemową firmy Intel, jesteśmy w stanie wykrywać warianty zagrożeń ransomware jak tylko się pojawią. To ważny krok w walce ze stale pojawiającymi się, nowymi zagrożeniami – mówi Elod Kironsky, Vice President of Endpoint Solutions and Security Technologies firmy ESET.

Dzięki współpracy dwóch firm klienci  otrzymują wspólną ofertę sprzętu i oprogramowania, która pomaga zapewnić wysoką skuteczność zabezpieczeń firmom, korzystającym z oprogramowania ESET na komputerach z procesorami Intel – w tym Intel vPro Enterprise i Intel vPro Essentials. Wykorzystując technologię Intel TDT, ESET uzyskuje dostęp do modeli uczenia maszynowego przeszkolonych w zakresie telemetrii na poziomie procesora w celu wykrywania oprogramowania ransomware. Organizacje, które już teraz korzystają lub planują zakup sprzętu firmy Intel, otrzymają – w połączeniu z rozwiązaniami zabezpieczającymi firmy ESET – dostęp do zaawansowanej ochrony przed oprogramowaniem ransomware.

Wiele przedsiębiorstw obawia się oprogramowania ransomware. To cyberzagrożenie może mieć katastrofalne skutki dla finansów, reputacji oraz działalności operacyjnej zaatakowanej firmy. Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, rozszerzyliśmy naszą współpracę z firmą ESET. Obecnie oferujemy małym i średnim firmom oraz dużym przedsiębiorstwom rozwiązanie zabezpieczające, które chroni zarówno przed znanymi zagrożeniami jak i atakami zero-day. Ta połączona oferta stanowi duży krok naprzód w walce z oprogramowaniem ransomware. Jesteśmy pod wrażeniem kompleksowych rozwiązań firmy ESET wymierzonych w te zaawansowane zagrożenia – mówi Carla Rodríguez, Vice President and General Manager, Ecosystem Partner Enabling w firmie Intel.

Od 30 lat ESET pomaga firmom, rządom, dystrybutorom oraz użytkownikom domowym chronić się przed atakami dzięki zaawansowanym rozwiązaniom zabezpieczającym. Integracja technologii Intel TDT umożliwia modułom ochrony ESET, telemetrii i heurystyce współdziałanie ze sprzętową technologią firmy Intel, która wykrywa oprogramowanie ransomware. Wspólnym celem jest śledzenie złośliwego szyfrowania na poziomie procesora oraz analiza i detekcja większej liczby zagrożeń.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Do sklepu przez aplikację

Opublikowane przez - 9 stycznia 2020 0
Robienie zakupów wchodzi na nowy poziom. Przez internet znane jest od dawna. Bezobsługowe kasy też stają się coraz popularniejsze, szczególnie…