Inteligentna ochrona domu z zestawem Blaupunkt HOS 1800

MobilityNewsAutor:

Bezprzewodowy system monitorujący Blaupunkt HOS 1800 jest dostępny w Polsce. HOS 1800 automatycznie nagrywa i zapisuje w formacie Full HD każde naruszenie czujników lub próbę wpłynięcia na działanie zestawu. Równocześnie system wysyła powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.

Jest to kolejny produkt marki Blaupunkt z kategorii Smart Home Security. W zestawie znajduje się panoramiczna kamera IP Full HD (1920×1080) o kącie widzenia 360 stopni. Na system HOS 1800 składają się również: bezprzewodowy czujnik ruchu, czujnik na drzwi lub okna oraz pilot. Zastosowane technologie gwarantują niezrównaną jakość i niezawodność działania. Montaż i obsługa zestawu są intuicyjne, dzięki czemu każdy może w prosty sposób zadbać o swój dom. Dzięki temu użytkownicy systemu mogą czuć się dużo bezpieczniej.

Sposób działania zestawu

Kamera automatycznie zapisuje obraz, gdy zostanie uruchomiony alarm. W przypadku otwarcia drzwi, lub wykrycia ruchu, natychmiast zostaje aktywowana wbudowana syrena o natężeniu dźwięku 85 dB. Dzieje się tak również jeśli zostanie wykryte siłowe usunięcie któregokolwiek z elementów systemu oraz podczas próby zakłócenia połączenia bezprzewodowego. Jednocześnie system uruchamia nagrywanie, dzięki czemu użytkownik otrzyma niepodważalny dowód zaistniałego zdarzenia. Ponadto HOS 1800 wysyła powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.

Dostępna jest również funkcja streamingu. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej OMGuard (dostępna w App Store i Google Play) możliwe jest obracanie i przechylanie kamery, by na żywo obserwować co dzieje się w zasięgu pola widzenia urządzenia. HOS 1800 wyposażono w tryb nocny oraz maskowanie ruchu.

Możliwość rozbudowania systemu o dodatkowe 8 czujników ruchu lub czujników na drzwi/okna pozwala na dokładną obserwację wybranej powierzchni. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz.

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane