Inteligentne parkingi od T-Mobile we Wrocławiu

T-Mobile uruchomił dzisiaj wraz z miastem Wrocław inteligentny system monitorowania dostępności miejsc parkingowych, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami będą mogły sprawdzić w czasie rzeczywistym, które z miejsc przeznaczonych dla nich są wolne. To samo rozwiązanie wykorzystano także do wdrożenia monitoringu dostępności miejsc postojowych dla autokarów, który również będzie funkcjonował we Wrocławiu. Na system składa się między innymi 220 czujników umieszczonych na stałe w nawierzchni.

Sieć smart parkingów skróci czas poszukiwania wolnego miejsca postojowego i ograniczy zbędny ruch pojazdów w mieście. Obejmie łącznie 220 miejsc: dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami oraz miejsca dla autokarów turystycznych czasowe i odstawcze (umożliwiające postój bez ograniczeń czasowych).

Współpraca między operatorem a miastem to efekt pozytywnie zakończonego przetargu, w rezultacie którego T Mobile wbudował w miejsca parkingowe czujniki wykrywające i raportujące w czasie rzeczywistym ich zajętość.

System składający się z detektorów, systemu przesyłu informacji, aplikacji oraz platformy służącej wymianie danych. Pracuje w oparciu o Narrow Band IoT, sieć T Mobile dedykowaną rozwiązaniom Internetu Rzeczy. Technologia NB-IoT jest w stanie obsługiwać wiele urządzeń jednocześnie, nawet do kilkudziesięciu tysięcy sztuk w zasięgu jednej stacji bazowej, dzięki czemu możliwy będzie rozwój wdrożonego systemu i innych rozwiązań Smart City we Wrocławiu.

Użytkownicy wrocławskiego systemu otrzymają do dyspozycji aplikację ParkDots dostępną dla urządzeń pracujących w oparciu o systemy Android oraz iOS. Z uwagi na objęcie detekcją miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, aplikacja mobilna została dostosowana do potrzeb osób niedowidzących, a także niewidzących, posługujących się tzw. czytnikiem ekranu. Dostępność dla tych osób zgodna jest ze standardami WCAG 2.0.

Dodatkowo, dla służb kontrolnych miasta stworzona została aplikacja dostępna przez stronę WWW, za pomocą której możliwe jest wykrywanie wykroczeń (przekroczenia dozwolonego czasu parkowania przez autokary), a także edycja istniejących miejsc parkingowych czy uzupełnianie ich opisów.

W aplikacji ParkDots dostępne są także miejsca postojowe w Jeleniej Górze, objęte detekcją w ramach wcześniejszego projektu, zrealizowanego przez T Mobile.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Huawei G9 Plus już oficjalnie

Opublikowane przez - 18 sierpnia 2016 0
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Huawei oficjalnie głosiło dzisiaj G9 Plus. Niestety nie będzie wyposażony w podwójny aparat, za to nagramy…