Internet to potwór

MobilityNewsAutor:

Android-malware

Obchodzony dziś Dzień Bezpieczniejszego Internetu, przyniósł refleksję, czy w dobie coraz częstszych i bardziej złożonych ataków ciągle istotne pozostaje pytanie, czy sieć jest bezpiecznym miejscem.

W niedawnych badaniach F-Secure 46 proc. respondentów stwierdziło, że ma ograniczone zaufanie w kwestii bezpieczeństwa i ochrony prywatności online, pomimo podejmowanych środków ostrożności.  39 proc. nie ufa zbytnio internetowi, a 11 proc. nie ufa mu w ogóle. Tylko 4 proc. odpowiedziało, że ufa internetowi i nie przejmuje się szczególnie bezpieczeństwem i prywatnością.  F-Secure codziennie otrzymuje średnio 250 000 próbek złośliwego oprogramowania na komputery stacjonarne (głównie Windows) oraz 9000 próbek na Androida. Oprogramowanie to dodatkowo próbuje kraść pieniądze, treść i dane.

– Choć internet zrewolucjonizował świat na wiele pozytywnych sposobów, czasem naprawdę zdaje się, że stworzyliśmy potwora –  mówi Mikko Hypponen, szef Działu Badań z firmy F-Secure.

źródło: F-Secure

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Sezon zimowy w Orange

Opublikowane przez - 29 stycznia 2021 0
Od 28 stycznia klienci indywidualni, jak również biznesowi, będą mogli skorzystać ze specjalnych ofert oraz rynkowych premier. Rok 2020 udowodnił…