iOS 15 zmienia powiadomienia, iPadOS 15 zmienia ekran główny

Apple organizuje coroczną konferencję programistów rozpoczynającą się 7 czerwca. Firma prawdopodobnie zaprezentuje kolejne wersje swoich mobilnych systemów operacyjnych: iOS 15 i iPadOS 15. Zmiany w nich są zawsze przedstawiane wczesnym latem, aby programiści mieli czas na aktualizację swoich aplikacji, aż nowa iteracja oficjalnie spadnie wraz z nowymi iPhone’ami jesienią.

iOS 15 zadebiutuje nową funkcją, która pozwoli ustawić różne preferencje powiadomień w zależności od aktualnego statusu i łatwo zaktualizować ten status z ekranu blokady lub centrum sterowania. Prawdopodobnie możliwe także będzie użycie Siri, aby szybko zmienić swój status. Takim statusem może być „prowadzenie pojazdu”, „praca”, „sen” lub wybrana przez użytkownika niestandardowa kategoria.

Dla każdego statusu można wybrać, w jaki sposób urządzenie ma powiadamiać o pewnych rzeczach (lub czy w ogóle powinno), wybierając na przykład, czy telefon ma wydawać dźwięk, czy nie. Dostępna będzie również opcja automatycznego odpowiadania na wiadomości w zależności od aktualnego statusu. Będzie to ulepszenie funkcji automatycznej odpowiedzi, która działa tylko podczas jazdy.

W przyszłości pojawią się również pewne aktualizacje iMessage, aby uczynić go bardziej podobnym do sieci społecznościowej i pozwolić mu lepiej konkurować z WhatsApp, chociaż nie zostały one szczegółowe i mogą być opóźnione i nie spowodować przejścia do iOS 15.

Jeśli chodzi o iPadOS 15, powinno to obsługiwać widżety ekranu głównego, które zostały dodane do iOS 14 w zeszłym roku i teraz w końcu przeskakują na tablety. Podobnie jak w przypadku iPhone’ów, będziesz mógł umieszczać widżety w dowolnym miejscu na ekranie głównym, a jeśli użytkownik zechce, będzie mógł zastąpić całą siatkę aplikacji wyłącznie widżetami.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane