iPadOS 15 dla zwiększenia limitu pamięci RAM dla aplikacji

iPad Pro jest reklamowany jako godny zamiennik laptopa. Jest jednak coś, co go przed tym powstrzymuje, a Apple naprawia to w iPadOS 15. Mowa o limicie 5 GB pamięci RAM nałożonym na aplikacje innych firm przez system operacyjny. Teraz ten limit ma zostać podwyższony.

Niektórzy zaawansowani użytkownicy, głównie projektanci i inni kreatywni profesjonaliści, używają wymagających aplikacji na swoich iPadach Pro z napędem M1, więc ograniczenie ich do korzystania z zaledwie 5 GB pamięci RAM zmniejsza wydajność wspomnianych aplikacji. Jasne, robiąc to, Apple zapewnia płynne działanie systemu bez względu na używane aplikacje i rezerwuje wystarczającą ilość pamięci dla całego systemu. Niemniej jednak to wciąż ogranicza.

W iPadOS 15 nasadka została zwiększona w zależności od modelu iPada. Na przykład programiści twierdzą, że mogą teraz zażądać do 12 GB pamięci RAM ze swoimi aplikacjami na iPadzie Pro, pozostawiając resztę 4 GB dla systemu operacyjnego. W wariantach 8 GB limit pamięci RAM został zwiększony do 6 GB.

Z drugiej strony iPady z mniej niż 5 GB pamięci RAM prawdopodobnie nadal będą miały takie same ograniczenia jak wcześniej. Na przykład nowy iPad mini i ulepszony iPad mają łącznie odpowiednio 4 GB i 3 GB.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane